Home Tags Bujar Nishani

Tag: Bujar Nishani

Pakti detar me Greqinë, Meta konsultohet nesër në zyrë me Berishën

Presidenti i republikës, Ilir Meta ka nisur konsultimet me ish-presidentët e vendit pas kërkesës që i ka bërë ministri i Jashtëm Bushati për bisedimet...

Bujar Nishani ben thirrje qe Prokuroria, opozita dhe intelektualet te reagojne...

Të dashur miq ! Media greke njofton sot se Marrveshja e Detit midis Shqiperisë dhe Greqisë është arritur midis dy qeverive përkatëse. Me triumfalizëm dhe shumë...

Mesoni c’mendon Bujar Nishani per listën e deputetëve të Bashës

‘Listat e PD për zgjedhje mund të ishte më e mirë’, kështu ka deklaruar ish-presidenti Nishani në studion e emisionit ‘FAKT’ të gazetarit Çim...

Zbardhet sherri i Tahirit me kreun e SHISH në mbledhjen e...

Një vit pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë për kanabisin, Partia Demokratike zyrtarizoi kërkesën për deklasifikimin e mbledhjes dhe publikimin e të dhënave të...

Nishani: Unë, Rama dhe Tahiri ishim njoftuar që në 2016 se...

Ish-presidenti i Republikës Bujar Nishani ka bërë një deklaratë mjaft interesante mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Të paekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi që...

Emërimi në Vatikan, Zhiti rrëfen përplasjen Rama-Nishani

Në morinë e rrëfimeve dhe mendimeve të Zhitit, po shkëpusim disa faqe mbi raportin e Enver Hoxhës me artin dhe letërsinë, si e përdorte...

‘Tahiri’/ Nishani i bën thirrje Metës: Publiko mbledhjen e Këshillit të...

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka bërë thirrje Presidentit aktual, Ilir Meta dhe Medias që të zbardhin dhe bëjnë publike, mbledhjen e fundit...

Ish-Presidenti: Qeveria po tallet me diasporën, opozita mos të bëhet “skenografe”

Ish-Presidentin Bujar Nishani shprehet se qeveria po tallet me diasporën shqiptare dhe po e fyen atë duke bërë show politik. Përmes postimi në facebook, Nishani...

Bujar Nishani: Nuk kemi nevojë për një ministri “për Europën”

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, e ka cilësuar vendimin e kryeministrit Rama për të shkrirë Ministrinë e Jashtme dhe atë të Integrimit, si vendimin...

‘Rikthimi i vizave për shqiptarët’, Nishani: Alarm për të gjithë!

Nga Bujar Nishanit: “Miq ! Alarm per të gjithë ! Vëndet e Bashkimit Evropian nisën të reagojnë ndaj anormalitetit të rëndë që po konsolidohet tashmë me...