Home Tags Debati ne parlament

Tag: debati ne parlament

“Po Kuvendojnë për varfërinë, pa pasë asnjë haber nga varfëria!!!”

Nga Ylli Manjani Çfarë teatri! Janë mbledhë të kuvendojnë për varfërinë, pa pasë asnjë haber nga varfëria!!! Pak nga ata aty e dinë se çbëhet me familjet...

Nxehet Rama i kthehet Bashës: Ju ka mbaruar vaji i kandilit

Kryeministri Rama ka folur me tone të larta dhe të ashpra në fjalën e tij në kuvend, duke iu referuar akuzave të kryetarit të...

Basha: Grekët kapën drogën vetëm kur nxorrën jashtë loje policinë shqiptare

Lulzim Basha, nga foltorja e Kuvendit, ngriti edhe një herë tjetër akuza ndaj Edi Ramës dhe ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Basha tha se...

Ja Amendamentet e PD per Buxhetin 2018

Amendament për ndryshimin e shkallës së Tatim Fitimit në 9% (Edmond Spaho) Raportet ndërkombëtare tregojnë se Shqipëria ka taksa të larta. Barra fiskale në Shqipëri...

Balla: padisim Bashën, kreu i PD: Furtunë në gotë për ti...

Kontrata lobuese 1 milion dollarë e Partisë Demokratike në SHBA është kthyer në debat sot në parlament ndersa Taulant Balla tha se PS do...

Habit Basha: Nesër akti i fundit mafioz i Ramës, ja si...

Të enjten Kuvendi i Shqipërisë do të diskutojë nen për nen pr/buxhetin e vitit 2018. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se ky...

Kuvend/ Dule: Pse pr.ligji për pakicat paraqitet nga ministrja e Jashtme?...

Në seancën e Kuvendit po diskutohet pr.ligji për pakicat kombëtare, ndërsa u pane ne trasmetim direkt replikat mes kreut të PBDNJ, Vangjel Dule me...

Basha: Ju tregoj pisllëkun që gjeta në zyrën e Ramës në...

Disa akuza të ndërsjellta mes kryeministrit dhe kryetari të PD bënë që Lulzim Basha të fliste për herë të parë për Bashkinë që gjeti...

Habit Eduard Halimi duke rrëfyer sëmundjen e tij

Deputeti i Partisë Demokratike Eduard Halomi ka bërë një rrëfim të pazakontë në sallën e kuvendit. Që në nisje të saj ai mori fjalën...