Home Tags Der Spiegel

Tag: Der Spiegel

Shqipëria vend pritës për refugjatët? Ja çfarë thotë kancelari austriak

Mediat e huaja gjithnjë e më shumë përmendin Shqipërinë si vend pritës për refugjatët që ikin nga zonat e luftës. Sot, gazeta më e...

NATO nuk është e përgatitur në rast të sulmit rus!

NATO nuk do të jetë e aftë për t’i rezistuar sulmit potencial të Rusisë në krahun e tij lindor, thuhet në një raport të...

“Der Spiegel”: Gruevski, liberali që u bë ultranacionalist, në pushtet!

“Shqiptarët kërkojnë atë që iu mohua në 2001-shin”, shkruan prestigjiozja gjermane “Der Spiegel”. Nikola Gruevski, - kujton e përjavshmja më e madhe europiane, - përfitoi...

“Der Spiegel” me një kopertinë provokuese kundër Trump

E përjavshmja gjermane shume e lexuar “Der Spiegel”, ka publikuar një faqe të parë provokuese lidhur me vendimin më të fundit të presidentit amerikan,...

Der Spiegel: Ballkani me liderë autoritarë

Ka një kohë të gjatë që vendet e BE-së dhe ato të Ballkanit Perëndimor po punojnë drejt përafrimit. Tashmë Mali i Zi dhe Serbia...

“Der Spiegel”/ Europën e pret një ortek kokaine nga Kosova, Shqipëria...

Pas marrëveshjes për paqe në Kolumbi në Europë mund të shtohet sasia e kokainës së kontrabanduar, shkruan revista gjermane «Der Spiegel». Sipas Zyrës Federale...

Gjermania ve nen hetim Facebook!

Për herë të parë, drejtësia gjermane po heton krerët amerikanë të Facebook, mes të cilëve themeluesin dhe drejtuesin Mark Zuckerberg. Lajmin e bën të ditur...

Der Spiegel: Kosova një vend ne duar te Klaneve!

Kriza politike e cila ka pushtuar Kosovën është bërë pjesë e vëmendjes mbarë botërore dhe asaj gjermane ne vecanti. E përditshmja gjermane në një...