Home Tags Dmitry Peskov.

Tag: Dmitry Peskov.

Putin i çon sinjale Trump: Jam i gatshëm të takohemi

Presidenti rus, Vladimir Putin, është i gatshëm të takohet me homologun e tij të ri amerikan, Donald Trump. Te paktën kështu deklaroi zëdhënësi i...

Rusia: Asnjë material seksual kundër Donald Trump

“Rusia nuk grumbullon materiale kompromentuese për askënd. As për Donald Trump, as për rivalen e tij në zgjedhjet presidenciale amerikane, Hillary Clinton”. Me këto fjalë...

Rikthehet ‘Lufta e Ftohtë’, mbyllet komunikimi mes SHBA-së dhe Rusisë

Kanalet e komunikimit mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Rusisë janë të “ngrira”. Kështu ka bërë të ditur Kremlini përmes një deklarate për...

Moska: Vrasja e ambasadorit kishte për qëllim prishjen e marrëdhënieve Rusi-Turqi

Rusia beson se vrasja e ambasadorit në Turqi synon përkeqësimin e marrëdhënieve mes Moskës dhe Ankarasë dhe se qëllimi ishte për të parandaluar normalizimin...