Tags Posts tagged with "Donald Trump"

Tag: Donald Trump

Plani Trump-Erdogan për Kosovën, ja çfarë shkruajnë mediat serbe

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump dhe presidenti turk, Reccep Tayyp Erdogan, pritet të takohen në muajin maj. Ende pa u mbajtur ky takim, është alarmuar...

Nga Trump tek Macron, a është ky identikiti i politikanit të...

Në prag të raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale franceze u bënë krahasime të shpeshta mes Donald Trump dhe lideres së Frontit Kombëtar, Marine...

“Luftë” mes dy grave të Shtëpisë së Bardhë

Rivalitet i fortë dhe marrëdhënie e ftohte mes zonjes se Parë te SHBA Melania Trump dhe vajzes se Donald Trump Ivanka Trump, shkruan Vanity...

Rama do të takohet me Trump në Bruksel ? Ja çfarë...

I ftuar në “Dritare me Rudinën”, në Vizion Plus, Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka komentuar vizitat e tij në SHBA, ku ka përsëritur...

Pushteti i pakufizuar, 6 gjërat që mund të bëjë presidenti i...

Presidenti i SHBA-së nuk mund të deklarojë luftë, të bëjë ligje, apo të ulë çmimet e naftës. Por ka gjëra që mund t'i bëjë...

Washington Times: “Stuhia” që ka shpërthyer në Shqipëri po cenon interesat...

Historikisht rajoni i Ballkanit ka qenë një pikë luftërash në Evropë, disa nga të cilat janë zvarritur nga trupat e SHBA-së në luftë. Kjo...

Rusia, Mali i Zi në NATO: Lëvizje që krijon ndarje në...

Ministria e Jashtme Ruse cilësoi pranimin e Malit të Zi në NATO si një lëvizje shumë të gabuar që krijon ndarje në Europë. Vendimi i...

Kur, Trump e përplas grushtin në tryezë

Nga Azem Parllaku Vendimi i shpejtë i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për të goditur një baze ajrore siriane në Shayrat,...

Shtëpia e Bardhë publikon pasurinë e personelit. Ja pasuria e Ivanka...

Shtëpia e Bardhë ka bërë publik një raport mbi pasuritë e anëtarëve të stafit të presidentit. Raporti, që doli të premten në mbrëmje, paraqet detaje...

Putin me dorë të hekurt, Trump i dërgon ultimatum: Është fyerje!

Shtetet e Bashkuara dënuan arrestimin e qindra protestuesve në Rusi dhe thanë se janë “të tronditura” me paraburgimin e aktivistit anti-korrupsion, Aleksei Navalny. “I bëjmë...