Home Tags Donald Trump

Tag: Donald Trump

Koreani Verior “I ulet në gjunjë” Donald Trump

Një viktimë e torturës së shtetit Korean i ka kërkuar Donald Trump të mos fillojë një grevë ushtarake kundër Kim Jong-un në një letër...

NATO ka një paralajmërim të ashpër për Trump!

NATO paralajmëron për "pasoja shkatërruese" nëse Trump kryen një ndërhyrje ushtarake në Korenë e Veriut, por pranon se "SHBA ka të drejtën të mbrojë...

“Bomba” e New York Times: “Putin po e spiunon Trumpin në...

Zyrtarë të shërbimeve sekrete izraelite, që u janë vënë pas “hacker”-ave të qeverisë ruse, kanë zbuluar se ata kanë përdorur programin antivirus “Kaspersky Lab”,...

Trump takon këshilltarët e sigurisë dhe i shokon me kërkesën e...

Presidenti amerikan, Donald Trump, shprehu dëshirën për të rritur dramatikisht arsenalin bërthamor të vendit gjatë një takimi të zhvilluar në muajin korrik. Televizioni amerikan NBC,...

Erdogan mesazh Trumpit nga Kievi: Vendimi yt më ka…

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke komentuar vendimin e SHBA-ve për pezullimin e dhënies së vizave për shtetasit turq, theksoi se...

Gjermania po ndërmerr një hap madhor mbi Luftën e Tretë Botërore?

Gjermania po konsideron marrjen e armëve të veta bërthamore për shkak të pasigurisë në lidhje me presidentin e SHBA, Donald Trump, një ekspert ka...

Kush është durrsaku që ka hapur biznes pranë Shtëpisë së Bardhë?

Një shqiptar ka hapur një biznes tepër të suksesshëm shumë pranë Shtëpisë së Bardhë dhe zyrave të presidentit Donald Trump. Kjo histori suksesi na...

Deklarata enigmatike e Trump: Qetësi para stuhisë/ Çfarë do të ndodhë?!

Pas takimit me ushtarakët ditën e enjte, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka bërë një deklaratë sa befasuese edhe enigmatike. Presidenti...

Trump ‘krisi’ raportin SHBA-BE, lëvizja ‘surprizë’ e kancelares Merkel

Që kur raporti i Evropës me SHBA është përkeqësuar nën Donald Trumpin, takimet me partnerët e tjerë në botë bëhen gjithnjë e më të...

Biseda në telefon mes Trump dhe Kryeministrit Japonez, ja çfarë vendosën...

President i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, janë pajtuar përmes një bisede telefonike gjatë ditës së mërkurë për...