Home Tags Droge

Tag: droge

Bilanci i eksport-importeve të Shqipërisë së Edi Ramës: Drogë dhe opozitë;...

Nga Çim Peka Nëse ju bën një bilanc “importeve” të Shqipërisë për atë që duhej të ishte zemreku i zhvillimit të një ekonomie primitive si...

Kapet ‘bossi’ i prostitutave dhe kokainës në Durrës (VIDEO)

Policia dhe prokuroria e Durrësit kanë arrestuar 38-vjeçarin nga Durrësi, Hektor Psatha.  Arrestimi i tij u bë pas një pune hetimore prej 6 muajsh. Policia njoftoi se...

11 kg drogë në bagazh të makinës, arrestohen 3 persona

Raportohet se tre persona janë arrestuar ditën e sotme në Shkodër pasi në makinën e njërit prej tyre u gjet 11 kg kanabis sativa. Policia...

Itali/ Kokainë, armë dhe mijëra euro, banda me 33 persona, 6...

Gjashtë shtetas shqiptarë janë vënë në prangat e policisë italiane si pjesë e një aksioni anti-drogë që rezultoi me arrestimin e 33 personave. U be...

Në Greqi punishte droge për xhihadistët islamike

635.000 pilula captagon, e quajtur ndryshe pilula e xhihadisteve, janë konfiskuar nga autoritetet greke gjatë një operacioni këtë fillim jave. Për më se 6 muaj...

Sekuestrohen 23 kg kanabis, 4 në pranga në Kukës

Policia e Kukësit ka sekuestruar 23 kg kanabis në kuadër të operacionit “Prita“, duke arrestuar edhe 4 persona. Të arrestuarit janë: Arbresh Kalia, 31 vjeç,...

Zjarrfikësi arrestohet për trafik droge

Një punonjës i repartit të Zjarrfikëses në Librazhd u arrestua nga policia për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike dhe për vjedhje. Ai u...

Policia e Vlorës dekonspiroi arrestimin e punonjësit të saj që kultivonte...

Renaldo Avduli, oficeri i sektorit kundër krimit ekonomik qe akuzohet se ishte pronar i dy parcelave me hashash. është njoftuar për arrestimin nga kolegët...

Armë e drogë, arrestohen 6 persona

Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda Tiranë dhe Drejtorinë Kundër Narkotikëve dhe Trafiqeve të Policisë së Shtetit,...

Vrasja në Sarandë/ Historia e shkeljeve të ligjit të vëllezërve Bardhi

Ditën e sotme është gjetur i vrarë me armë zjarri Aleksandër Bardhi, 47 vjeç në Shëndelli të Sarandës. Mësohet se ai është qëlluar me automatik...