Home Tags Emmanuel Macron

Tag: Emmanuel Macron

Deputeti me fanellë sporti në kuvend, Franca merr masa të rrepta...

Deputetët francezë do të duhet t’i përmbahen një kodi mjaft të rreptë të veshjes, kur ata do të dalin në Parlament në të ardhmen. Franca...

Marrëdhënia Macron-Trump “shumë e drejtpërdrejtë”

Marrë nga AFP Përktheu Diana Skrapari Kur u intervistua nga kanali CBS të hënën, kreu i shtetit francez, Emmanuel Macron i dërgoi një mesazh homologut të...

Presidenti francez Macron takon sot Kryeministrin izraelit Netanjahu

Përgatiti Diana Skrapari Kryeministri izraelit do të pritet në Pallatin Elysee për një "drekë pune". Presidenti francez është kreu i parë i shtetit që e...

Çmimi ndёrkombёtar i Karlit 2018 dhe qëndrimi i Emmanuel Macron për...

Deutsche Welle Përgatiti Diana Skrapari Presidenti francez Emmanuel Macron vlerёsohet me Çmimin e qytetit tё Ahenit Karli i Madh pёr vitin 2018 pёr merita nё unitetin...

Samiti “One Planet Summit” mbi mbrojtjen e klimës do te mbahet...

Përgatitur nga Diana Skrapari Pesëdhjetë kryetarë shtetesh dhe qeverish, duke përfshirë Theresa May dhe Mariano Rajoy, dhe personalitete si Leonardo DiCaprio, priten në samitin e...

Vendimi i Trump mbi Ambasadën Amerikane në Izrael shtyhet

Artikull i shkruar nga Cyrille Louis për Gazetën franceze "Le Figaro" Përktheu nga frëngjishtja Dr. Diana Skrapari Shtëpia e Bardhë njoftoi të hënën shtyrjen e masës...

Telefonatat e Macron për Schulz për të zgjidhur krizën gjermane

Marrë nga Gazeta franceze L'Express Përktheu nga frëngjishtja Dr. Diana Skrapari Për të promovuar reformën e Evropës, Presidenti francez, ashtu si Alexis Tsipras, i kërkon kreut të...

Në Paris, Barack Obama ankohet për mungesën amerikane mbi klimën

Marrë nga Reuters Përktheu nga frëngjishtja Dr. Diana Skrapari Ish presidenti amerikan Barack Obama ankohej të shtunën në Paris për mungesën e pjesëmarrjes së SHBA-ve në...

ja edhe 10 “çiftet” e famshëm me diferencë të madh në...

Para disa muajsh, presidenti i Francës, Emmanuel Macron dhe gruaja e tij 24 vjet më e madhe ishin në qendër të vëmendjes. Mirëpo ata...

Rama në Francë: Dy pyetjet që janë si dy yjet e...

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në ‘Global Positive Forum’, një forum i organizuar nën kujdesin e presidentit francez Emmanuel Macron. Në fjalën e...