Home Tags Erion Veliaj

Tag: Erion Veliaj

Missione Italia a Tirana, inizio con tutto esaurito. Fontana, Confindustria: “Albania...

Dall'idea di Artur Nura redato da Alessandro Zorgniotti Tutto esaurito nella grande sala principale al piano terra del Tirana International hotel che, domenica sera 18...

Çollaku: Fëmijët e Tiranës u ‘thanë’ për bukë, Veliaj ka reduktuar...

Këshilltari i PD-së, Kreshnik Çollaku në një postim në Facebook, ka publikuar menunë për fëmijët e kopështeve dhe çerdheve në Tiranë. Sipas Collakut, menuja...

Veliaj tregon telefonatën me Saimir Tahirin pas akuzave: E ardhmja ime…

Gjatë intervistës për “Top Story”, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka folur edhe për aktualitetin politik, zhvillimet brenda PS-së dhe të ardhmen...

The Economist: Transformimi i Tiranës dhe pse ia vlen ta vizitosh

Gazeta prestigjoze britanike “The Economist”, i ka kushtuar Tiranës dhe kryebashkiakut Erion Veliaj një artikull të veçantë, ku përshkruan punën që ai ka bërë...

“Çelës i qytetit” edhe per Emeli Sande

Emeli Sande, britanikja me famë botërore që ndezi Tiranën në Natën e Bardhë sic eshte bere zakon tashme ka marrë dhe “Çelësin e qytetit”...

Ja 4 emrat që do zëvendësojnë administratorët e LSI, Veliaj firmos...

Nuk ka vonuar shumë dhe kryebashkiaku Erion Veliaj ka zëvendësuar me socialistë vendet vakante pas lirimit nga detyra të katër administratorëve të LSI në...

Veliaj shkarkon nga detyra katër administratorët e LSI-së

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka liruar nga detyra katër administratorë të Njësive Bashkiake në kryeqytet. Raportohet se është shkarkuar nga detyra drejtuesi...

Qytetarja i shkruan z. Veliaj, Perendise por jo vetevetes…!?

Qytetarja "x" i dërguar redaksisë se Perqasje.com shkrimin e mëposhtëm ku thotë qe i ka shkruar kryetarit te Bashkise Erion Veliaj, por sipas nesh me këtë rast edhe...

Ju tregoj pse sulmohet biznesmeni Nikollaq Neranxi (video)

Nga Marina Zeqiri U rrenqetha teksa rastësisht dëgjoja intervistën e Violeta Gecajt tek Fax News. Nje grua fisnike nga veriu e cila u largua nga...

Bashkia e Tiranës dhunon pronën private të qytetarit!

Ndërsa kryetari i Bashkise së Tiranës z. Erion Veliaj shfaqet parreshtur nëpër televizione teksa i bie kryq e tërthore kryeqytetit duke përuruar rrugë, kopshte,...