Home Tags Federica mogerini

Tag: federica mogerini

Il cammino dei Balcani verso l’Unione europea

Di Federica Mogherini Scrivo alla fine di una settimana dedicata soprattutto ai Balcani, al conflitto tra Israele e Palestina, e all’America Latina. Martedì a Strasburgo abbiamo...

Kriza në Maqedoni/ Brukseli shuplakë Ivanovit

Bashkimi Evropian nuk merr në konsideratë letrën e presidentit Ivanov dhe nuk i ndryshon asnjë presje qëndrimit të shefes së diplomacisë evropiane Federika Mogerini....

Basha pas takimit me Mogherinin, qeveria teknike zgjidhja

Kreu i PD-së Lulzim Basha në një deklaratë për mediat, pas takimit me Federica Mogherinin, është shprehur se kauza e qytetarëve shqiptarë ka mirëkuptim...