Home Tags Fildez Hafizi

Tag: Fildez Hafizi

Vrau ish-gruan gjyqtare, shtyhet gjyqi i Fadil Kasemit. Zbulohet arsyeja

Ndonëse sot ishte parashikuar që të zhvillohej gjyqi për Fadil Kasemin, i cili ndodhet pas hekurave pasi akuzohet se vrau ish-gruan gjyqtare, Fildez Hafizi. Mësohet...

Pamjet filmike nga vrasja e gjyqtares, e qëlloi pa i thënë...

Vrasja e gjyqtares Fildeze Hafizi, ka bërë që prokuroria të analizojë me imtësi pamjet filmike të kamerave që sekuestroi në vendin e krimit. Sipas prokurorëve,...

Histori e trishtë: Nuk më japin urdhër mbrojtje se duan fakte…

Vrasja e gjykatës Fildes Hafizi në mes të Tiranës nga ish- bashkëshorti i saj u bë shkak që disa prej grave të dhunuara të...

Flet vëllai i Fadil Kasemit: Ja pse nuk e ndalja dot...

Vrasja nuk justifikohet. Ne e kemi kokën të ulur për atë që ka ndodhur. Por, vëllai im vrau nënën e fëmijëve të tij, pasi...

Protestuesit ‘përgjakin’ muret e Ministrisë së Drejtësisë

Aktivistë të shoqërisë civile kanë protestuar sot përballë Ministrisë së Drejtësisë për gratë e vrara nga bashkëshortët apo ish bashkëshortët e tyre. Protesta mori shkas...

Vajza e gjyqtares së vrarë tregon si i terrorizonte i ati:

Në shtëpinë e Fildes Hafizit, gjyqtares së ndjerë të ekzekutuar dy ditë më parë nga ish-bashkëshorti, ka pllakosur zia. Ora News ishte tek familja...

Rrëfehet nëna e gjyqtares së vrarë

Në një intervistë për Oranews, Nafie Hafizi kërkon ndihmën e shtetit për të rritur dy fëmijët e mitur, Melisën dhe Arlindin. Nafie Hafizi:” Kërkoj ndihmë...

VIDEO/Rrëfimi prekës i prindërve dhe i fëmijëve të gjyqtares:

Ora News ka qenë sot në banesën e gjyqtares së ndjerë, Fildes Hafizi, e cila u vra tre ditë më parë nga ish-bashkëshorti i...

PD: Pse nuk veproi Haki Çako për të parandaluar vrasjen e...

Sipas Partisë Demokratike, gjyqtarja Fildes Hafizi, përpara se të ekzekutohej nga ish-bashkëshorti i saj, kishte takuar drejtorin e Policisë së Shtetit, Haki Çakon dhe...

Rrëfimi i parukieres: Fildesi ishte tek unë para krimit. Çfarë ndodhi…

Gjyqtarja e Shkodrës që u ekzekutua dy ditë më parë nga ish-bashkëshorti, sapo kishte dalë nga parukeria kur ndodhi ngjarja, shkruan “Panorama”, teksa publikon...