Home Tags Flamuri shqiptar

Tag: flamuri shqiptar

NË PRISHTINË FLAMURI I SHQIPNISË, NË PRIZREN AI I TURQISË

Në prag të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës në mbarë qytetin e Prizrenit, krahas flamurit të Kosovës është vendosur edhe ai i shtetit turk....

Simbolet kombëtare në Mal të Zi, shqiptarët nuk do të burgosen...

Ministria e Pakicave në Mal të Zi ka hartuar një variant të ri të projektligjit për përdorimin e simboleve kombëtare. Për ministrin Mehmed Zeka, ky...

Acarohet situata në Maqedoni/ Tentoheti të hiqet flamuri shqiptar nga tribuna

Zëdhënësi për shtyp i Maqedonisë tentoi të largonte nga tribuna e gazetarëve një flamur shqiptar me pretendimin se nuk lejohet. Në stadiumet e vendeve të...

Ndersa partite Came haruan 27 qershorin, pas 73 vitesh dikush ngriti...

Pas shumë vitesh është ringritur në Çamëri flamuri shqiptar. Partite politike çame ne Shqiperi e harruan diten e gjenocidit te shtetit grekt kunder cameve te...

Talat Xhaferi vendos flamurin shqiptar në zyrën e Kuvendit, acarohen mediat...

Kryeparlamentari i ri i Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi është ulur në tavolinën e tij në zyrat e Kuvendit duke vendosur edhe dy flamuj...

Tifozët serbë djegin flamurin shqiptar dhe shfaqin parrulla kundër Kosovës

Në një fotografi të postuar në rrjetet sociale, një grup tifozësh serbë shfaqen duke djegur flamurin shqiptar. Bëhet fjalë për një grup mbështetësish të skuadrës...

E turpshme ne Prizren/Flamuri turk përkrah flamurit kombëtar në Festën e...

Bie formalisht ne Prizren Pavaresia e Flamurit Shqiptar! Shqiptaret pavaresine e fituuan me gjak ndaj Perandorise turke dhe flamuri simbolizon ate gjak. Por ne...