Home Tags Flutura Acka

Tag: Flutura Acka

Flutura Acka – Rames: Une jam Populli, nëse ke bezdi,...

Nga Flutura Acka Une jam Populli!Në vend që të heqësh doganën, shton trarët ndarës, sepse nuk e duron dot të flitet kosovarisht në Durrës, apo...

Vargjet e Flutura Açkës për Skënderbeun në passhpinë te Edi Rames

Kjo është fotoja më epike e ditës së djeshme (festa e Pavarësisë) dhe është publikuar nga Presidenca. Kryeministri Edi Rama shfaqet pas emblemës shqiptare dhe...

BRITMA! Tregim nga Flutura AÇKA.

Vinte përherë nga e njëjta dritare, me të njëjtin ritëm, si të kërkonte të hapte përditë e nga pak atë gropth, që kishte filluar...

Acka: Ja pse shkoi Kasem Trebeshina, ende me mbi 70 vepra...

Nga Flutura Acka Shkoi Kasem Trebeshina, ende me mbi 70 vepra te pabotuara. Sa ishte gjallē pak folën nga frika se ia rrisnin famën dhe...

Shkrimtarja, Edi Rames & Kumbaros: Amaneti i Robert Elsie: Dua të...

Nga Flutura Acka Zonja Mirela Kumbaro, Ministre e Kulturës, Zoti Edi Rama, Kryeministër i Shqipërisë Robert Elsie dëshironte të prehej në Shqipëri, bëjeni të mundur këtë! Dhe...

Shkrimtarja Açka: Dje u bë kurban një grua, sot Skënderbeu, nesër…

Shkrimtarja e njohur, Flutura Açka ka reaguar për mbulimin e bustit të Skënderbeut në qendër të Tiranës, gjatë ceremonisë së festës së Kurban Bajramit. Shtatorja...

Flutura Acka sjell lajme te keqia nga Hollanda

Nga Flutura Acka Humbësi? Prapë populli... Sonte në radion holandeze do të ketë një bisedë enkas për rivendosjen e regjimit të vizave për shqiptarët. Edhe pse...

Votuan Ramën, shkrimtarja shqiptarëve: Kthehuni te arat me kanabis, të fala...

Shkrimtarja Flutura Açka e konsideron rezultatin e zgjedhjeve të 25 qershorit si rezultat “të ushqimit të lirisë me thërrime diktature”. Açka u kujton shqiptarëve, të...

Mbledhja e parë e Qeverrisë se Re, do të bëhet te...

Nga Flutura Acka Ju i thoni shesh, por mua m'u ngja si gungë. Kjo është një vepër kriptofashiste. Një madhështi agresive, e dhunshme, mbytëse dhe...

Shperthen Flutura Acka: Kohë depresive burojnë nga qeverira depresive…

Nga Flutura Acka Po ju flas për fatin e fqinjëve të mi... ndaj mos 'më çani dërrasat' se po bëj politikë... Kohë depresive burojnë nga qeverira...