Home Tags Gazetari e Lire

Tag: Gazetari e Lire

Një protestë e munguar për kolegun e rrahur!

Nga Alba Maltezi Ishim në kohën kur kurba e pushtetit të Berishës po shkonte drejt 2013 pasi kishte bërë Gërdecin, 21 janarin... Në redaksinë tonë,...

SKEMA QË MBRON EMRAT E POLITIKANËVE NË PARAJSAT FISKALE

Shpërthimi i skandalit “Panama Paper” për shumë lexues krijoi iluzionin sikur sasia gjigande e dokumenteve rrezikonte daljen e emrave të politikanëve të rëndësishëm në...

Dhjetë hapa shumë urgjente përpara apokalipsit !

Nga Artan Fuga Pasi bëra shkrimin mbi shpërdorimet që vazhdojnë t'i bëhen ekonomisë shqiptare dhe forcës dhe energjisë të kombit, pati lexues dashamirës që m'u...

Sali Berisha live ne 4 televizione informative…!

Nga Agim Pipa Vezhgim, imi: Live, ne 4 televizione informative ne Shqiperi, nje konfere nce shtypi e ishkryeministrit S.B. ne Diten Nderkombetare te te Drejtave te NjeriutUne...

SHBA me Drone luftarake Ujore!

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përdorin rreth 600 miliardë nga buxheti i SHBA-se për ushtrinë dhe jo më kot kanë ushtrinë më të fortë...

Administratës shtetërore i janë shtuar 2200 punonjës të rinj…

"Open Data Albania" ka përditësuar të dhënat në lidhje me numrin e të punësuarve në institucionet buxhetore për vitin 2016 me të dhënat marrë...

BUNKERI NE TIRANE SI NJË KREMATORIUM NË MES TË BERLINIT ?!

Nga Aurel Plasari Në foto është një nga zonat më turistike të Berlinit, e njohur si “Porta e Brandenburgut” (Brandenburger Tor), për ata që e...

HISTORI QË PËRSËRITEN, NERITAN CEKA 25 VITE ME PARE E JU...

Nga Dritan Kanapari ●E mbaj mend si sot ditën kur u përmbys busti i Enverit dhe u terhoq zvarrë. Po para se të shkonim tek...

Basha: Sot ka vetëm një zgjidhje: qeveri teknike, zgjedhje të parakohshme.

Nga Lulzim Basha, fjala e mbajtur ne protestën e 8 dhjetorit: Sot, në ditën tonë më të bekuar, në ditën e Lirisë, jemi mbledhur në...

Komunikimi politik alla shqiptare!

Nga Artan Fuga Nuk mund të flasësh në Kuvend sikur flet në miting dhe në miting sikur flet në Kuvend. Nuk mund të shprehesh në facebook...