Tags Posts tagged with "George Soros"

Tag: George Soros

Dështon kërkesa e senatorëve amerikanë për hetimin e ambasadës në Tiranë

Disa javë më parë 6 senatorë amerikanë kërkuan hetimin e ambasadës në Tiranë dhe atë në Shkup për mënyrën sesi kishin përdorur financimin e...

“PS e lidhur me krimin, Rusia po fërkon duart në pritje...

Përmes një komenti të botuar në Huffington Post, Luke Coffey, drejtor i Douglas dhe Sarah Allison Qendrën Heritage Foundation-së për Politikë të Jashtme, shkruan...

Berisha fajëson Sorosin për mosdënimin e krimeve të komunizmit në Shqipëri

Ish kryeministri Sali Berisha fajësoi Xhorxh Sorosin për mosdënimin e krimeve të komunizmit në Shqipëri. Gjatë një fjalimi në punimet e Samitit të Lirisë,...

Sali Berisha: Folëm me ambasadorin Lu per Soros dhe politiken…

Nga Sali Berisha te dashur miq, sot prita në një takim ambasadorin amerikan në vendin tonë Donald Lu, me të cilin diskutova mbi situatën aktuale...

Altin Goxhaj dhe Armir Shkurti me njeriun e Trump kundër Soros?

Përfaqësuesi i partisë së presidentit amerikan Donald Trump Jason Emert, që mbajti fjalim në tendën e protestës së PD, u takua po mbrëmë me...

Berisha rrëfen takimin e tij me George Soros

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka komentuar takimin e tij me miliarderin Xhorxh Soros. I ftuar në emisionin “Studio e Hapur”, Berisha tregoi se në periudhën kur...

Akuzat nga Ballkani e Shqipëria, flet zyra e komunikimit te Soros

Shtimi i sulmeve ndaj organizatave të lidhura me miliarderin amerikan George Soros, ose të paktën të perceptuara si të financuara prej tij, kanë sjellë...

“Huffington Post”: Donald Lu bën rrëmujë diplomatike në Tiranë

Luke Coffey, drejtori i Qendrës për Politikë të Jashtme në Fondacionin “Heritage”, ka publikuar sot një shkrim në prestigjozen “The Huffington Post”, me titullin...

Hungaria bën gati planin për të goditur organizatat e Soros

Hungaria planifikon të godasë organizatat jo-qeveritare të lidhura me miliarderin Xhorxh Soros. Ky veprim pritet të zbatohet pasi Donald Trump të marrë zyrtarisht detyrën si...

Darka sekrete e Sorosit – Mbledh pasanikët me të vetmin qëllim:...

Miliarderi, Xhorxh Soros, një nga sponsorët kryesorë të fushatës së Hillari Klintonit, nuk mund të pajtohet me fitoren e zgjedhjeve presidenciale nga republikanët, konkretisht...