Home Tags Gjermania

Tag: Gjermania

Gjermania: Përplasja SHBA-Rusi në Siri, rrezik serioz

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, në lidhje me operacionin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë dhe Francës kundër regjimit të Asadit, është shprehur se...

Franca, Gjermania, SHBA në krah të Britanisë: Moska përdori armë kimike....

Udhëheqësit e Francës, Gjermanisë, Britanisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë dalë me një deklaratë të përbashkët mesditën e së enjtes pas sulmit...

Ambasada Gjermane: Lojërat për ndarje territoriale janë të rrezikshme – i...

Gjermania, njëri nga shtetet më të fuqishme europiane që ka ndikim në zhvillimet në Kosovë, ka dalë kundër idesë për shkëmbime territoresh, një iniciativë...

Politikani i djathtë gjerman që po kthehet në mysliman

Megjithëse ka vetëm dhjetë ditë përvojë me mediat, Arthur Wagner-it nuk i shihet që sapo i ka dhënë fund një ore të lodhshme emisioni...

Berlini dhe Parisi të gatshme për reforma në Eurozonë

Franca dhe Gjermania, do të tentojnë të krijojnë një moment të ri në përpjekjet e tyre të zvarritura për reforma në Bashkimin Evropian, pasi...

Si po “thahet” intelektualisht Shqipëria? Gazeta gjermane tregon shkaqet:

Në Shqipëri ndodh që edhe raportin e invaliditetit ta marrësh me mik. Jo vetëm ekonomia, por sidomos korrupsioni e zhvillimi i ngadalshëm e shuajnë...

800 euro për të punuar në Suedi, zbulohet mashtrimi që “biznesmeni”...

“Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së premtes mashtrimin që iu bëhet shqiptarëve për të emigruar për në Suedi. Një “biznesmen” ka publikuar në gazetën...

Gjermania vendi më i preferuar për rininë e Shqipërisë

Gjermania vendi më i preferuar për rininë e Shqipërisë të diplomuar në mjekësi. Ambasada gjermane në Tiranë ka dhënë gjatë vitit 2017 viza pune...

Brexit – Kёtej e tutje do tё jetё e vёshtirё!

Kryetarёt e qeverive dhe tё shteteve tё 27 vendeve anёtare tё BE-sё dhanё sinjalin pёr vazhdimin e negociatave tё Brexit. Merkel paralajmёron pёr mё...

Njoftimi i Ambasadës gjermane: Asnjë financim për azilkërkuesit shqiptarë

Ambasada gjermane me anë të një njoftimi, ka lajmëruar se për azilkërkuesit shqiptar të cilëve u është refuzuar qëndrimi, duke nisur që prej datës...