Home Tags Gjiri i Lalzit

Tag: Gjiri i Lalzit

Kërcënohet roja në pronën e Fad Mitrit te Gjiri i Lalzit

Prona e biznesmenit libanez Fad Mitri në Gjirin e Lalzit po tentohet të grabitet apo të përvetësohet. Burime të Lapsi.al thonë se një grup...

Banka Botërore: Dhunimi i libanezit ngjarje fatkeqe!

Përfaqësuesja e Bankës Botërore Tahseen Sayed e ka cilësuar si ngjarja fatkeqe rrahjen e biznesmenit libanez në Shqipëri si dhe ka bërë thirrje që...

Berisha tregon kush fshihet pas aksidentit të Faad Mitrit, që investoi...

Sipas ish kryeministrit Sali Berisha ajo që ndodhi sot në Gjirin e Lalëzit nuk ishte një aksident i thjeshtë, por një tentativë vrasjeje. Në...

Ja si i rezulton Gjiri i Lalzit gazetares Bragjeci

Nga Etleva Bragjeci Plazhi i "Gjirit te Lalzit", aty ku shkon per detin e paster, por vetem i paster qe nuk eshte; Aty ku paguan makiaton...

Rama- Meta, asgjë e re nga aleanca e ngjalave

Nga Kico Blushi Pas shumë sherresh, keqkuptimesh, aludimesh, mosmarrëveshjesh, qejfmbetjesh, akuzash e dyshimesh të ndërsjella, ka disa muaj që nuk rreshtet së foluri e parashikuari...

Ish ministri socialist koncesionet ne Himare dhe Gjirin e Lalzit, grabitje...

Nga Marko Bello Para disa ditesh, Keshilli Kombetar i Territorit dha leje per dy fshatra turistike ne Gjirin e Lalsit dhe Himare Palase. Perseritet e njejta...

Qeveria jep me koncesion “Gjirin e Lalezit”

Qeveria ne mbledhjen e  sotme ka marre nje ser e vendimesh. njeri prej tyre dhe ndoshta me i spikaturi jep me koncesion Gjirin e...