Home Tags Gjykata

Tag: Gjykata

Gjyqtari Miri kërkon lirinë, flet për milionat që iu gjetën: I...

“I mora leket borxh per kurim”. Me kete argumentim, gjyqtari i Apelit Shkelqim Miri ka kerkuar lirimin pas prangosjes. Gazetari i “Panorama” raporton se gjyqtari...

4 milion euro dëm CEZ-it, Ismailaj kërkon lirinë

Kastriot Ismailaj, biznesmeni i akuzuar se i shkaktoi 4 milion euro dëm CEZ-it, ka vendosur të kërkojë pafajësi në Apel. Mësohet se pala mbrojtëse e...

‘E kam bërë o vlla, po s’jam spiun’/ Dëshmia e plotë...

Ka kaluar me replika dhe akuza te ndersjelleta perballja e djeshme ne gjyq mes Artur Zotos, ish kreut te Burgjeve dhe ish-vartësit te tij,...

Gjykata kërkon shoqërimin e Shukri Xhelilit me forcë

Pasi dështoi për herë të tretë seanca gjyqësore në ngarkim të ish-kryetarit të Bashkisë së Dibrës Shukri Xhelili, gjykata urdhëroi që ky i fundit...

Shperthen Edlira Cepani: Me aktivistet ambientaliste keni gjithe kete kohe qe...

Nga Edlira Cepani O shteti?! O prokuroria?! O drejtesiaaa?! O bashkiaaa?! Po megjithe hallet qe ka Shqiperia qe po na ve krimi per fund, me...

LAJM I FUNDIT/ Dëshmia e rektorit/ Shullazi ‘frikëson’ Mynyr Konin në...

Një replikë ka ndodhur mes Emiljano Shullazit të akuzuar për disa vepra penale, mes tyre për kërcënimin e rektorit të Tiranës dhe Mynyr Konit...

Kush qëndron pas kërcënimit të rektorit Koni nga Shullazi?

Dëshmitë e Saimir Tahirit, Haki Çakos, Lindita Nikollës, Dhori Kules e Mynir Konit nuk ishin në sinkron në Gjykatën e Krimeve të Rënda, në...

Albin Kurti rrezikon të arrestohet, çfarë pritet të ndodhë sot në...

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupu, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli duhet të paraqiten sot para gjykatës, për të zhvilluar seancën e...

“Tatimorët e Kavajës u arrestuan me bujë pas videos që publikoi...

Më 22 korrik, kryeministri Edi Rama publikoi në faqen e tij në Facebook videon e arrestimit të tre inspektorëve të hetimit tatimor, si shembull...

Veliera/ Gjykata rrëzon kërkesën e bashkisë për vazhdimin e punimeve. Avokatja...

Rrëzohet kërkesa e bashkisë Durrës për heqjen e sekuestros preventive dhe lejimin e vazhdimin e punimeve të projektit “Veliera”. Ky ka qenë vendimi i...