Tags Posts tagged with "Gjykata"

Tag: Gjykata

Ish-administratori i “DIA” Ismailaj do t’i japë 9 milion euro OSHEE

Kastriot Ismailaj do t’i japë 9 milion euro si dëmshpërblim OSHEE-së. Ky është vendimi që ka dhënë Gjykata e Tiranës kundrejt ish-administratorit të kompanisë...

Deputeti i PS: Alban Dabulla më kërcënoi, kur regjistrova pronën për...

Ish kreu i hipotekave në Durrës, sot deputet i Partisë Socialiste, Jurgis Çyrbja tha se ishte kërcënuar nga Alban Dabulla në momentin kur regjistroi...

Urdhëroi vrasje me pagesë nga burgu, Prokuroria vendos:

Prokuroria ka kërkuar sot burg përjetë për Admir Tafilajn, i cili urdhëronte vrasjet me pagesë nga burgu. Kështu është dhënë sot pretenca e akuzës në...

Çudirat e drejtësisë shqiptare/Në burg për 7 mijë lekë…

Drejtësia shqiptare vijon të habisë çdo ditë e më tepër për sa i përket marrjes së vendimeve penale qoftë nga prokuroria por edhe nga...

7500 euro për zmadhim gjoksi, dënohet me 1 vit burg mjeku

Një mjek turk, kirurg plastik në një spital privat në Tiranë, u dënua me 1 vit burg nga gjykata e kryeqytetit për akuzën e...

Zyrtarët e paditur në Prokurori për shkelje të ligjit elektoral (Emrat...

Në ndryshim nga vitet e tjera kuadri ligjor i zgjedhjeve 2017 nuk lë shteg abuzimi. Për zyrtarët që kanë abuzuar me detyrën, duke e...

Shullazi: Me ndihmën e ish-ministrit Ilir Beqaj do hapja fabrikën e...

Sapo ka përfunduar seanca gjyqsore mes mes Emiljano Shullazit dhe biznesmenit Ylvi Beqja, janë bërë të ditura deklaratat e të dyve përpara trupit gjykues....

Në vitin 2016 një në tre martesa përfunduan në divorc

Shifrat e divorceve për vitin 2016 kane arritur në një shifër alarmante. Sipas të dhënave të INSTAT në vitin 2016 për 100 martesa pati 31.2...

Pezullohet drejtori i Albpetrolit, Endri Puka, njeriu i Koco Kokedhimes

Gjykata e Vlorës ka pezulluar nga detyra drejtorin e Albpetrolit, Endri Puka. Ne fakt, vendimi është marrë në datën 2 qershor 2017 dhe firmosur...

Vrau babain e dy fëmijëve në Elbasan, ja cfare thote ne...

“Ai ishte i pasur, ndërsa unë jam sëmurë”. Këto kanë qenë fjalët e Edvin Gjinit gjatë seancës për caktimin e masës së sigurisë, i akuzuar...