Tags Posts tagged with "Gramoz Ruci"

Tag: Gramoz Ruci

Kryeministri Rama në hall: 18 Qershorin e 2017-s, ta “hajë”, apo...

Nga Jakup B. GJOÇA Kryeministri Rama del lakuriq në Opinionin vendas dhe ndërkombëtar, derisa nuk pranon shtyrjen e datës së zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri, si kusht...

Lapsi.al: Pse Rama dhe Basha i hoqën qafe dëshmitarët dhe vendosën...

Në takimin e sotën më presidencë ka bërë përshtypje fakti se ndryshe nga një ditë më parë mungonin krerët e dy grupeve parlamentare, Ruçi...

Ruçi tregon garancitë që iu ofruan PD-së

Zgjedhje të lira dhe me standarde. Kjo është garancia që maxhoranca i ka dhënë opozitës në tryezën e negociatave raportohet te kete deklaruar Gramoz...

Meta shmangu përplasjen me Ruçin: Seanca mbyllet këtu pa debat!

Megjithëse iu drejtua nje fjalim të ashpër nga aleatët, Ilir Meta zgjodhi të mos i përgjigjet flakë për flakë kërkesës së Gramoz Ruçit për...

Ruçi-Metës: Reflekto! Presidenti nesër. I kemi 71 vota edh epa LSI.

Partia Socialiste vendos të zgjedhë presidentit të ri të vendit që nesër, edhe pa votat e LSI. Me një fjalim në parlament, në emër...

Pas takimit kokë me kokë, Rama e Meta takohen me të...

Pas takimit me Ilir Meten, Rama therret serish njerezit e tij per bisedime. Por edhe Meta ne kryesine e Kuvendit ka thirrur nje nga...

Asambleja socialiste dhe ditari i Lej Fen-it

Nga Desada METAJ Një Asamble zgjedhore që shndërrohet në arenë lajkash për shefin dhe mesazhesh të përsëritura. Kjo është fjalia që mund të përkufizojë shkurtimisht...

Ruçi s’ka dilema: Me ose pa LSI-në, ne jemi në zgjedhje

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi në një takim në Libofsh të Fierit ka folur për koalicionin me LSI-në dhe për zgjedhjet...

Ruçi deputetëve të PS: Jo udhëtime jashtë shtetit këtë javë dhe,...

Në mungesë të kryeministrit, Edi Rama i cili është nisur për një vizitë zyrtare në Francë, mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste u...

Ruçi: Pa 18 qershorin, në rrezik zgjedhja e presidentit dhe mundesi...

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi ka shpërndarë leje legalizimesh në Roskovec, ndërsa ka folur dhe për reformën zgjedhore. Ruçi u shpreh...