Home Tags Gramoz Ruci

Tag: Gramoz Ruci

Voltana Ademi i kërkon autoriteteve te ndryshojnë ligjin për familjet ne...

Kërkesë për shqyrtim dhe marrjen e masave për ndryshimin e situatës së familjeve në nevojë, të lëna jashtë sistemit të ndihmës ekonomike. Tiranë, më 14...

Koncensioni i 3 inceneratorëve, PD kërkon interpelancë urgjente me Gjiknurin

Partia Demokratike kërkon interpelancë urgjente në Kuvend për koncensionin e tre inceneratorëve, me Damian Gjiknurin, ministrin e Infrastrukturës dhe Energjisë. Kryetari i Grupit të PD, Edmond Spaho...

Reagimi nga PS për protestën e partive të opozitës

Kreu i grupit Parlamentar Taulant Balla ka komentuar sjelljen e opozitës që ka braktisur konferencën e kryetarëve pas kërkesave për dorëheqjen e kryeparlamentarit Gramoz...

PD kërkon dorëheqjen e Ruçit: Zgjedhja e Arta Markut, puç kushtetues

Partia Demokratike ka kërkuar dorëheqjen e Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, për rolin e tij në seancën e 18 Dhjetorit, kur sipas tyre u...

Koalicion me LSI-në? Ruçi befason me përgjigjen

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi i ftuar në “Top Story” në “Top Channel” tha një nga gabimet e mazhorancës është mosfunksionimi gjatë vitit 2016...

Dogana congiunta Albania- FYROM. Verranno agevolate le procedure commerciali.

L'agevolazione delle procedure doganali tra l'Albania e la FYROM (ex Repubblica jugoslava della Macedonia) è stata al focus dell'incontro tra il presidente del Parlamento albanese, Gramoz...

“Lumturohesh se Nexhmijen e hëngri mortja, por Gramozin e kemi kryetar...

Ish deputetja e Parlamentit të Shqipërisë, Mesila Doda ka reaguar në lidhje me lajmet që qarkulluan dje për ndarjen nga jeta të Nexhimje Hoxhës. Ndërsa...

Zbardhet kërkesa e PS për përjashtimin e deputetëve të opozitës, zbulohet...

Grupi Parlamentar i PS-së kërkon nga Byroja e Kuvendit që të përjashtojë nga punimet e Parlamentit për 10 ditë, shtatë deputetë të opozitës, të...

Pushtimi militar i Kuvendit, pergjegjësi e rëndë penale Ruçit.

Nga Petrit Vasili Pushtimi militar i Kuvendit, pergjegjesi e rende penale Ruçit. Ruçi, pergjegjes per shkaterrimin e parlamentit. Garda zaptoi sallen e dhunoi deputetet. Ruçi dhunoi ligjin...

VIDEO/ Konfrontime të forta në kuvend, Ruçi nxjerr jashtë mediat

Gramoz Ruçi ka vendosur të nxjerrë jashtë sallës së kuvendit mediat dhe ka ndërprerë sërish seancën, pasi punonjësit e gardës janë përplasur fizikisht për...