Home Tags Greqi

Tag: Greqi

Katër vende mesdhetare nënshkruajnë marrëveshjen për një tubacion të madh të...

Përgatitur nga Diana Skrapari Qiproja, Greqia, Izraeli dhe Italia të martën nënshkruan një memorandum mirëkuptimi për ndërtimin e tubacionit më të gjatë nën det të...

Sulmuan policinë greke me armë, ja çfarë u gjet në magazinën...

Media greke e ka cilësuar si një operacion historik atë të 48 orëve të fundit nga Policia greke e cila goditi një organizatë të...

Greqi, Demokracia e Re reagon për deklaratat e Ramës

Partia më e madhe opozitare greke, Demokracia e Re, ka reaguar ndaj asaj që e quan “deklarata provokuese dhe ofenduese të kryeministrit shqiptar Edi...

Kinezët, rusët dhe turqit nxitojnë të blejnë prona…

Qytetarët kinezë, rusë dhe turq renditen në tre vendet e para në lidhje me numrin e marrësve të një leje qëndrimi pesëvjeçare nga Greqia...

Greqi, 25% e fëmijëve shqiptarë nën moshën 16-vjeç

Plaket Shqipëria dhe rinohet Greqia. Pothuajse 25% e shqiptarëve në Greqi janë nën moshën 16 vjeç. Fëmijët shqiptarë në Greqi përbëjnë 84% të të gjithë...

Paketa e ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati për adresimin e çështjeve...

Ka qenë komisioneri Johahens Hahn, i cili në një seancë dëgjimore me eurodeputetët, ka theksuar faktin që çështja e detit, ndryshe nga sa ka...

Ish-truproja i Berishës: Mora vesh se jam dënuar për vrasje në...

Ditën e sotme, ish-truproja i Sali Berishës i cili është dënuar me 25 vite burg që nuk janë shlyer për vrasjen e deputetit të...

Tre problemet kryesore të emigrantëve shqiptar në Greqi…

Nga Shpetim Zinxhiria Emigrantët shqiptarë në realitetin grek hasin nga dita në ditë probleme nga më të ndryshme. Edhe pse kanë kaluar mbi dy dekada,...

Artur Dojaka: Jam Çam dhe Hebre dhe do e zgjidhim Kauzën...

Perqasje: Ju tani jeni kryetar i Aleancës Popullore, por natyrisht kush e njeh historinë e çështjes çame njeh dhe familjen Dojaka, por te tjeret...

Greqia akuzon Turqinë për shkelje kufiri pas takimit Tsipras – Erdogan

Vetëm disa orë pasi Kryeministri grek takoi Presidentin Turk në Kinë, Athina akuzon Ankaranë se dy anije të marinës turke kanë shkelur ujërat territorialë...