Home Tags Himara

Tag: Himara

Neranxi: Sulmohem pasi jam armik i pushtetit dhe ne fakt lufta...

Nga Nikollaq Neranxi, Nje sqarim i nevojshëm për miqtë! Kam pare gjithë këto dite një histeri dhe sulm personal ndaj meje ne disa portale, për një...

Shpronësimet, AP: Për Himarën e gjithë Shqipërinë, s’mund t’i japësh dy...

Avokatja e Popullit znj. Erinda Ballanca dha një interviste për Radio Radicale radio kombëtare ne Itali, ne lidhje me shpronësimet ne Himarë dhe ne te gjithë Shqipërinë. Duket...

Çfarë është Himara për ju, zoti Kryeministër? Nga Romeo Hanxhari

Vitet e fundit në Shqipëri është shpikur një lojë. Loja quhet “provoko njerëzit në Himarë” ose ndryshe, “bëj tym për të mbuluar hallin”. Kjo lojë...

Zgjaten bisedimet e Kretës, Kotzias dhe Bushati, kokë më kokë.

Ka nisur dita e dytë e takimit të Kretës, ku ministrat Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias, së bashku me stafet e tyre, janë duke...

Kakavijë, ministri Bushati ‘zbarkon’ në doganë, qytetarët i kërkojnë llogari

Mbrëmë dogana në Kakavijë ka qenë e bllokuara për mëse 7 orë. Personat me pasaporta shqiptare nuk janë lejuar të kalojnë në pikën kufitare...

Greqia mbyll doganat, në Kakavijë e Kapshticë nuk kalojnë shqiptarët. Hakmerrje...

Sot raportohen radhë të gjata në dy pikat doganore të Shqipërisë me Greqinë, pikerisht ne Kakavijë dhe Kapshticë. Sipas Opinion.al në të dy doganat lejohen...

Rama luan kartën e “patriotizmit”: Ç’donte Partia Demokratike dje në Himarë?

Akuzave të Lulzim Bashës për lidhjet e krimit me qeverinë, Edi Rama nuk iu përgjigj djejtpërsëdrejti, por duke bere "patriotin" . preferoi një tjetër...

Foto/Lajm nga Sali Berisha: Zonja himarjote përballe policisë se Edi Rames

Narko-shteti kunder banoreve te Himares qe mbrojne pronat e tyre! Kjo foto flet vet! Terror policor ne Himare, turp dhe krim shteteror! Sali Berisha  

Himara, Athina shumë më e qartë se Mediat afër pushtetit ne...

Disa Media sot komentuar qëndrimin e sotëm te ministrit te Jashtëm grek, Nikos Kotzias si tërheqje nga praktikat e mëparshme, por nuk është kurrsesi...

Nikollaq Neranxi jep alarmin: Nesër te gjithë ne Himarë, Rama do...

Sipas informacioneve qe Perqasje.com ka direkt nga Himara, sot janë prishur vetëm ndërtesa te cilat nuk kane pengesa ligjore për prishjen e tyre. Per me...