Home Tags Hollanda

Tag: Hollanda

Hapja e negociatave, goditje nga Holanda për Shqipërinë: Jeni ende shumë...

Gjermania dhe Franca s’e kanë thënë ende fjalën e tyre të fundit për hapjen e negociatave me BE-në, por me sa duket për Shqipërinë...

Gazeta e madhe franceze: Jo më lëvizje të lirë për shqiptarët

Mediat franceze shkruajnë se autoritetet e këtij vendi po shqyrtojnë mundësinë e rivendosjes së vizave për shtetasit shqiptarë. Kërkesa vjen pas abuzimit me lëvizjen...

Tre shtetet në Europe te shqetësuara nga emigracioni i paligjshëm shqiptar

Tre shtete të rëndësishme evropiane kanë theksuar në mënyrë të vazhdueshme, kohët e fundit, se azil kërkuesit shqiptarë po kthehen në problem serioz në...

Rama: Rezufoj shënjestrimin e shqiptarëve ne Hollane, kriminelët nuk kanë kombësi

Takimi informal mes kryeministrave të Ballkanit Perëndimor në Durrës ka mbaruar dhe përpara medias ka folur kryeministri di Rama, i shoqëruar nga eurokomisioneri Johanes...

Gazeta holandeze: Ambasadorja flet marrëzira per raportin mbi vizat

"De Telegraaf", gazeta me madhë në Holandë, ka botuar sot një shkrim për intervistën e Ambasadores së Shqipërisë në Holandë, ku ajo mohoi ekzistencen...

Ditmiri në bunkerin e diplomacisë së gjinkallave!

Nga Enver Bytyçi Gjinkalla u bë këto ditë personazh në gojën e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati. U duk se ky insekt ka lindur me 25...

Flutura Acka sjell lajme te keqia nga Hollanda

Nga Flutura Acka Humbësi? Prapë populli... Sonte në radion holandeze do të ketë një bisedë enkas për rivendosjen e regjimit të vizave për shqiptarët. Edhe pse...

Rikthimi i vizave nga Hollanda, flet drejtoresha e kufirit: S’kemi asnjë...

Drejtoresha e Kufirit dhe e Migracionit në Ministrinë e Brendshme tha se nga pala holandeze nuk ka asnjë ankesë për shqiptarët. Kurse në lidhje...

Bushati për vizat: Gjinkallat e dëshpëruara të 25 qershorit janë në...

Ministri i punëve të jashtme Ditmir Bushati ka reaguar në “Facebook” pas komenteve për atë që u quajt kërkesë e policisë holandeze për të...

Holanda kërkon rikthimin e vizave për shqiptarët, shkak bandat kriminale!

Autoritetet holandeze kërkojnë rivendosjen e regjimit të vizave për shtetasit shqiptarë, duke kushtëzuar kështu lëvizjen e tyre në hapësirën Shengen. Pas problematikave në rritje...