Home Tags Horst Seehofer

Tag: Horst Seehofer

Ministri gjerman kërkon pezullimin e Schengenit

Ministri i Brendshëm gjerman Horst Seehofer kërkon rikthimin e kontrolleve të rrepta kufitare brenda hapësirës Schengen për një periudhë të pacaktuar. Në një intervistë...

Ministri gjerman: Islami nuk i përket Gjermanisë

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë, Horst Seehofer, tha se beson se “Islami nuk i përket” vendit të tij. Në një intervistë për gazetën Bild, Seehofer...

Arrihet marrëveshja e koalicionit të madh në Gjermani

Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve,...