Home Tags Hungaria

Tag: hungaria

Fiton Viktor Orban një kryeministër anti-SOROS dhe i ashpër me BE-në

Viktor Orban rizgjidhet kryeministër i Hungarisë. Ai fitoi zgjedhjet e së dielës me shumicë absolute, raportojnë mediat ndërkombëtare. Duke shpallur fitoren në një fjalim...

Shqipëria e para në Europë në 2016-n për rritjen lejeve të...

Shqipëria vlerësohet të ketë pasur një bum në sektorin e ndërtimit për vitin 2016, duke qenë se lejet e dhëna panë rritjen më të...

Protesta pro Sorosit në Hungari: Jo mbylljes së universitetit të tij

Gati 70 mijë hungarezë dolën në rrugë të dielën me thirrjet për arsim falas, e i kërkuan qeverisë të tërheqë legjislacionin që parashikon bllokimin...

Hungaria bën gati planin për të goditur organizatat e Soros

Hungaria planifikon të godasë organizatat jo-qeveritare të lidhura me miliarderin Xhorxh Soros. Ky veprim pritet të zbatohet pasi Donald Trump të marrë zyrtarisht detyrën si...

“SUDDEUTSCHE ZEITUNG” – Ambiciet bërthamore të Viktor Orbanit shqetësojnë Berlinin

• Kryeministri hungarez Orban do të ndërtojë reaktorë bërthamorë me ndihmën e Rusisë. • Deputetët e opozitës hungareze janë ankuar në mënyrë të përsëritur te...