Home Tags Ilir demalia

Tag: ilir demalia

Memecit nuk i vjen goja… Nga Ilir Demalia

Memecit nuk i vjen goja. Të flasë drejtësia! Kjo po dëgjohet kaq shumë këto ditë për çështjen e Tahirit "vogël" në oqeanin e madh të krimit...

Autobiografia e Popullit ne Vargje, Ismail Kadare!

Pergatiti Ilir Demalia Kur socializmi të ketë hyrë në çdo qelizë në çdo ind të veprave tona ne do të kemi arritur një sukses të...

Fatos Lubonja është i biri Todi Lubonjës por jo i arrestuar...

Nga Ilir Demalia Prej kaq vitesh njerëz injorantë, folkloriko-patriot, jargëtare të trungut kallzimeve dhe kallzues, njerëz që janë zvarritur me pushtetin dje dhe sot, njerëz...

Kush është Gent Arbana?

Nga Ilir Demalia Dje në emisionin "Të paekspozuarit", Fatos Lubonja solli pseudonimin ideologjik të Ismail Kadares. Ky pseudonim është thënë edhe më parë dhe, nuk...

Loloci: Përgjigje Demalisë dhe të paqartëve të tjerë për dosjet e...

Nga Çerçiz Loloçi: Hapja e dosjeve do ta bëjë më të lirë shoqërinë shqiptare Fillimisht të ftoj të qetësohesh dhe ta shikosh më me pozitivitet këtë...

Shperthen Demalia kunder Kadarese, Dervishit dhe Lolocit: Babai im komunist, kuadër...

Nga Ilir Demalia Mësohuni me lirinë jo si pronar dosjesh por si njerëz të lire. Shqiptarët peng i dosjeve dhe sillje në rreth vicioz si...

Ilir Demalia i pergjigjet Cerciz Lolocit: Unë i biri i sigurimit...

Nga Ilir Demalia Sot Loloçi nxorri kartelën e sigurimit. Ja dhe shantazhimi dhe delegjitimimi qe duan të më mbyllin gojën me anë të biografisë së...

Demaliaj i përgjigjet Dervishit: Shantazh me biografi e dosje, jam gati...

Nga Ilir Demaliaj Në vazhdë të luftës së nisur afro tre dekada më pare në lidhje me shkrimtarin I.Kadare por dhe rolin e intelektualëve dhe...

Pse e botova letrën e Kadaresë drejtuar Enver Hoxhës! Nga Ilir...

Letra drejtuar Enver Hoxhës nuk ka lidhje me mbrojtjen e së motrës. Sëpari, për t’ju pergjigjur pyetjeve se nga e kam marrë këtë letër, apo...

UNË JAM I MENDIMIT TA DËRGOJMË ISMAILIN NË FRANCË

Nga Ilir Demalia Letra e shokut Manush Myftiu dërguar shokut Ramiz Alia në lidhje me shqetësimin shokut Enver për problemin e shkrimtarit Ismail Kadare. Në...