Home Tags Ilir Kalemaj

Tag: Ilir Kalemaj

Tangoja europiane e Shqipërisë. Nga Ilir Kalemaj

Bashkimi Europian ka një interes të vazhdueshëm ta përshpejtojë procesin e integrimit deri në momentin e anëtarësimeve të reja, e konfirmuar para disa kohësh...

Politologu përplaset me Blushin në emision: Kartën morale e ke humbur....

Politologu Ilir Kalemaj ka deklaruar se kreu i LIBRA-s, Ben Blushi nuk mund të paraqitet në fushatë si një lider i ri në politikë,...

Ekonomia birinxhi.Jalla, zgjedhje paçim gjithnjë! Nga Ilir Kalemaj

Ekonomia birinxhi. 70 përqind janë rritur shpenzimet buxhetore krahasuar me vjet për janar-maj, helbete vit elektoral. Votat po blihen me evro, se ska si shpjegohet...

Në këto kohë trushpëlarje, njeriu çoç ëndërron. Nga Ilir Kalemaj

Ëndërron një shtet që nuk do të renditet më në bisht të Europës. Ku të ardhurat për frymë sot janë sa 30 përqind të...

Rezultatet e 5 Yjeve ne Itali leksion per partite populiste

Nga Ilir Kalemaj Deshtimi thuajse i plote i Levizjes Cinque Stelle ne Itali ne zgjedhjet lokale pasi kishin arritur nje sukses te pazakonte me pare,...

Kush do të qeverisë pas 25 qershorit? Ja si përgjigjen profesoret...

Gazetari Artur Nura ne emisionin e tij Versus ne Report Tv kish ftuar dy profesorë universiteti dhe dy gazetare per tu shprehur se kush...

Ilir Kalemaj: Ja cili eshte problemi me i madh i Shqiperise

Problemi më i madh i ketyre 27 viteve është deformimi i shijes dhe i modeleve. Sikundër humori është bërë bajat, këngët ngjajnë si recitime te...

Vetem ne Shqiperistan vijon telenovela. Nga Ilir Kalemaj.

Sic e kishim parashikuar rreth nje jave me pare, kur u shpallen zgjedhjet e parakohshme ne Kosove, pavaresisht deklaratave te para, pritshmeria ishte per...

Si ndertohen Kullat ne bote dhe, ja si ne Katundin tone!

Nga Ilir Kalemaj Tre libra studimore te dale se fundmi, dy prej te cilave nga Harvard dhe Oxford, zbulojne rrenjet e trafikut te influencave dhe...

Vjeshta politike qe po vjen dhe nga do shkojne qytetarët e...

Nga Ilir KALEMAJ Këmbanat e një ekonomie në ngërç, që ka ngecur në dunat e paaftësisë kronike, korrupsionit endemik, dobësisë së planifikimit financiar, mungesës së...