Home Tags INTEGRIMI NE be

Tag: iNTEGRIMI NE be

Hapja e negociatave, goditje nga Holanda për Shqipërinë: Jeni ende shumë...

Gjermania dhe Franca s’e kanë thënë ende fjalën e tyre të fundit për hapjen e negociatave me BE-në, por me sa duket për Shqipërinë...

Anëtarësimi i vendeve të Ballkanit në BE, Juncker: Nuk ndodh gjatë….

“Vendet e Ballkanit Perëndimor e meritojnë një perspektivë anëtarësimi në BE”, deklaroi Jean Claude Juncker në një intervistë dhënë “Deutsche Welle”, ku u kujdes...

Dash Shehi përplaset me Paskal Milon për datën e negociatave me...

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo, kryetar i PDS-së, dhe deputeti Dashamir Shehi, kryetar i LZHK-së, janë përplasur mes tyre në lidhje me hapjen e...

AFP: Skandali i drogës me Saimir Tahirin dobëson Shqipërinë përballë BE-së

Agjencia franceze e lajmeve AFP, në një artikull të saj për rastin e Saimir Tahirit, shkruan sot se kjo çështje dëmton Shqipërinë në rrugën...

Hapja e negociatave, Ambasadori italian: Vetting-u dhe lufta kundër krimit të...

Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Alberto Cutillo në një intervistë dhënë në emisionin “Passport”, të gazetarit Arbër Hitaj flet ndër të tjera edhe për...

Kocias ultimatum Bushatit në Bruksel, “Kathimerini” zbardh diskutimin sekret

Çdo perspektivë Europiane e Shqipërisë është në funksion të progresit të marrëdhënieve greko-shqiptare. Ky është ultimatumi që ka marrë Ditmir Bushati gjatë takimit të...

Edi, nuk hyet në Europë me batutat e katundeve

Nga Lapsi.al Kryeministri Rama ka kapur sot pothuajse të gjitha titujt kryesorë të mediave online, kur pas një defekti të përkthimit në konferencën e shtypit...

Ish-Kryeministri i Suedisë: Reforma ne Drejtësi kyc per ne BE

Ambasada e Suedisë në Tiranë dhe Qendra e Ekselencës e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Shqipërisë organizuan një leksion të hapur, që u...