Home Tags Itali

Tag: Itali

Dokumenti i senatit italian: “Cosa Nostra” shtrihet edhe në Shqipëri

Ministri i Brendshëm italian Marco Minitti ka informuar parlamentin dhe senatin italian në 11 korrik të këtij viti se organizata mafioze “Cosa Nostra” po...

Katër vende mesdhetare nënshkruajnë marrëveshjen për një tubacion të madh të...

Përgatitur nga Diana Skrapari Qiproja, Greqia, Izraeli dhe Italia të martën nënshkruan një memorandum mirëkuptimi për ndërtimin e tubacionit më të gjatë nën det të...

“Sulltani” i prostitutave arrestohet në Lezhë

Mediat e huaja e kanë konsideruar si ‘sulltani’ i prostitutave. Bëhet fjalë për 38 – vjeçarin nga Lezha, Nin Lalaj, i cili në orët e...

Takimi për ‘Qifen’, si u kujdes Llalla për të nxjerr zbuluar...

Prokuroria e Përgjithshme njoftoi sot se kryeprokurori Adriatik Llalla ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama, pas kërkesës së PD-së për verifikim të...

Rama: Mjekët që punojnë jashtë Tirane, do të paguhen sa mjekët...

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj pyetjeve të grupit parlamentar të LSI-së. Ndër të tjera ai foli edhe për pagat e mjekëve dhe mësuesve.  Sipas tij...

Prostitutat shqiptare nëpër rrugët e Italisë

Vajzat shqiptare që shesin trupin e tyre vijojnë të jenë pjesë e kronike të mediave italiane. Karabinierët e Faenza-s (komunë në Ravenna), në natën mes...

Basha: E vërteta e 2.3 tonëve hashash i kapur në Itali

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se ngarkesa prej 2.3 tonë drogë e kapur sot në Itali dëshmon të vërtetën e hidhur se,...

Emri ishqiptarit që u vra para shtëpisë në Itali

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Itali ku një 49-vjeçar është vrarë në pragun e shtëpisë. Ndërkohë që është bërë identifikimi i...

Itali, 80 të zhdukur pas fundosjes së një anije me emigrantë

Rreth 80 emigrantë, përfshirë gra dhe fëmijë rezultojnë të zhdukur në brigjet e Libisë, raportuan sot pranë Komisariatit të Lartë të OKB-së për refugjatët...

Itali, 20-vjeçari shqiptar me 260 kg marijuanë

Policia italiane e qytetit të Romës ka arrestuar sot një shtetas shqiptar, 20 vjec, me akuzën e trafikut të lëndës narkotike të tipit marijuanë....