Home Tags Izrael

Tag: Izrael

Izrael: Mijëra protestues kërkojnë dorëheqjen e Netanyahut

Mijëra izraelitë kanë marshuar nëpër rrugët e Tel-Avivit duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit, Benjamin Netanyahu, për shkak të akuzave për korrupsion. Këto akuza zoti...

Katër vende mesdhetare nënshkruajnë marrëveshjen për një tubacion të madh të...

Përgatitur nga Diana Skrapari Qiproja, Greqia, Izraeli dhe Italia të martën nënshkruan një memorandum mirëkuptimi për ndërtimin e tubacionit më të gjatë nën det të...

Trump-Izraelit: Qëndro i fortë deri më 20 janar

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump i ka bërë thirrje Izraelit të “mbetet i fortë” derisa ai të marrë zyrtarisht çelësat e Shtëpisë së...

Profeci të frikshme për fatin e botës, në 4 vitet që...

Ju sugjerojmë që ta ruani këtë lajm dhe ta mbani në një vend të sigurt, për të parë se cilat nga këto profeci do...

Rama takon Netanjahun, firmos dy marrëveshje bashkëpunimi.

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në një vizitë zyrtare në Izrael. Rama është pritur nga kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu. “Ne nuk i harrojmë kurrë...

Konkurs për Logon e miqësise Shqipëri – Izrael

Me rastin e 25 vjetorit te vendosjeve te marrdhenieve diplomatike midis Shtetit te Izraelit dhe Republikes se Shqiperise , Ambasada e Shtetit te Izraelit ne...