Home Tags Jeruzalem

Tag: Jeruzalem

SHBA bllokon zgjidhjen e OKB-së për Jeruzalemin

Përgatiti Dr. Diana Skrapari Shtetet e Bashkuara vunë veton ndaj një rezolute të OKB-së që dënonte njohjen nga presidenti amerikan i Jerusalemit, si kryeqyteti i...

Erdogan sulmon Trump: Një “bombë”…

Dy ditë pas mbledhjes së samitit në Stamboll me 57 anëtarët e Organizatës Islamike për Bashkëpunim ka ardhur një tjetër deklaratë e fortë nga...

Frank-Walter Steinmeier: Gjermania ende përballet me antisemitizmin

Deutsche Welle Përktheu Diana Skrapari Antisemitizmi ende po tregon "fytyrën e tij të keqe" në Gjermani, tha Presidenti Frank-Walter Steinmeier. Duke folur në ambasadën izraelite, ai...

Turqia kritikon qëndrimin e frikësuar të arabëve pas njohjes së Jeruzalemit...

Turqia të martën kritikoi arabët për reagimin e tyre tepër të frikësuar ndaj vendimit të Uashingtonit për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e shtetit...

Reagimet pas njohjes së Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit nga Donald...

Përgatitur nga Dr. Diana Skrapari Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu të mërkurën e cilësoi si një "ditë historike" për njohjen nga Presidenti amerikan, Donald Trump të...

Donald Trump është gati të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të shtetit...

Përgatitur nga Diana Skrapari Donald Trump është gati të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të shtetit të Izraelit në kundërshtim me reagimet e ashpra nga pothuajse ...

Vendimi i Trump mbi Ambasadën Amerikane në Izrael shtyhet

Artikull i shkruar nga Cyrille Louis për Gazetën franceze "Le Figaro" Përktheu nga frëngjishtja Dr. Diana Skrapari Shtëpia e Bardhë njoftoi të hënën shtyrjen e masës...

“THE GUARDIAN” – SHBA do të zhvendosë ambasadën në Jeruzalem

Tre senatorë republikanë prezantuan legjislacionin për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet zyrtar të Izraelit dhe për të lëvizur ambasadën amerikane atje nga Tel Avivi,...