Home Tags Johanes hahn

Tag: johanes hahn

Johannes Hahn: Po nuk arrestuat politikanët, mund të ndërpresim procesin e...

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Johanes Hahn, kërkon arrestimin e “peshqve të mëdhenj”. Në një intervistë të dhënë për median gjermane “Stuttgarter-Zeintung”, Johanes Hahn...

Hahn në Beograd, temë kryesore diskutimi zgjidhja e çështjes së Kosovës

Komisari evropian për politikë fqinjësore dhe për bisedime për zgjerim, Johannes Hahn, do të vizitojë Serbinë të premten, ka mësuar gazeta serbe “Danas”. Sipas këtyre...

Bledian Koka: Une jam dakord me Hahn…

Nga Bledian Koka Komisioneri per Zgjerimin e BE-se, Johanes Hahn i ka dërguar qytetarëve shqiptarë një letër të hapur dhe jo personale :). Përtej shakase,...

Takim Xhaferi-Mogherini-Hahn në Bruksel

Kryetari i ri i parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi ndodhet në Bruksel, me ftesë të përfaqësuesve të lartë të Bashkimit Evropian. Në takimin e...

Përse Nikos Kotzias mori në telefon Johanes Hahn?

Nga Arben Llalla Deklarata e komisionerit të BE, Johanes Hahn rreth çështjes së kufirit detar dhe të shqiptarëve të Çamërisë si dy probleme që duhet...

Kush është diplomati austriak që “rihapi” dosjen çame në Bruksel

Qëndrimi i komisionerit për zgjerim në BE Johannes Hahn dhe reagimet e ashpra të Ministrisë së Jashtme greke. Çështja çame për herë të parë...

Galdini: Nga çam – çeshtje am, mberritem tek çam – çeshtje...

Kryetari i LDE - Partia per Liri, Demokraci dhe Etike Arian Galdini, ne nje njoftim per shtyp shpreh gezimin e tij dhe te LDE...

Rama flirton me Mogherinin?

Kryeministri Edi Rama ka qenë në Bruksel sot dhe menjëherë pas takimeve të rëndësishme që ka patur, shkruan në rrjetet sociale se “Shqipëria meriton...