Home Tags Kavaja

Tag: kavaja

Tokat në bregdetin e Spillesë: nën akuzë, n/Prefekti, drejtori i ALUIZNI-t...

Prokuroria e Kavajës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve lokalë në Kavajës, të dyshuar se kanë tjetërsuar 36 hektarë pronë publike në...

Kavaja “pushtohet” nga plehrat!

Nga Klement Baci Mjafton të bësh një xhiro në një nga lagjet e qytetit të Kavajës dhe e kupton fare lehtë që plehrat janë kthyer...

Gara për kryetarin e PD, Basha e nis me Kavajën/Koha për...

Lulzim Basha, kandidati për postin e Kryetarit të PD-së, e ka nisur turin e takimeve me anëtarët e kësaj partie, në funksion të garës...

VIDEO/ Sërish reagim nga Berisha për zgjedhjet

Pas komentit të tij të gjatë qe sheshohi ujerat mbi humbjen e PD-së në zgjedhje, ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar kryetarin e ri të...

Basha për Kavajën: Ambasadorët vetëm deklarata, e ndali populli Ramen

Lulzim Basha në fjalën e sotme nga cadra e lirisë u ndal në tërheqjen e kryeministrit Rama nga zgjedhjet në Kavajë, duke e quajtur...

Presidenti Nishani uron kryeministrin per terheqjen ne Kavaje

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani e vlerëson qëndrimin e Kryeministrit për shtyrjen e zgjedhjeve për Kryetarin e Bashkisë së Kavajës si një mundësi...

Strategjia/ Çfarë do të ndodhë ditën e zgjedhjeve në Kavajë?

Kemi hyrë në javën e mobilizimit për protesta masive në vend. Më 7 maj ( e diel) Partia Demokratike do të thërrasë 20 mijë...

Basha bën thirrje për një protestë të madhe kombëtare ne Kavaje

Kreu i PD-së me sa duket ka vendosur të bëjë në Kavajë, provën për pengimin e zgjedhjeve në të gjithë Shqipërinë. Sa herë është...

FAKT/ Elvis Rroshi vazhdon të ‘qeverisë’ Bashkinë e Kavajës

Skandal në Bashkinë e Kavajës. Edhe pas shkarkimit nga kryeministri Edi Rama me urdhër të prokurorisë për të lënë pozicionin pas kapjes nga ligji...

100 mln lekë gjobë biznesit, edhe pse konform rregullave

Presidenti i një kompanie private në qytetin e Kavajës ankohet në emisionin “STOP” për një mega-gjobë 100 milionë lekëshe, që i kanë vënë në...