Home Tags Klodian Tomori

Tag: Klodian Tomori

Te mbrosh lirine nga liberalet (Replike me kolegun Alfred Lela)

Nga Klodian Tomori Ronald Reagan, per te cilin amerikanet thone se ka qene presidenti me i madh i te gjitha koherave ne SHBA, dikur ka...

Vrasësi i heshtur që po bën kërdinë në Shqipëri

Pas zbulimit që bëri emisioni investigativ ‘Fiks Fare’ për përdorimin e hormoneve në produktet bujqësore, ka reaguar ashpër edhe gazetari i ekonomisë në Top...

Dy vëllezërit nga Bulqiza qe jetojnë ne tunel dhe shteti zuzar!

Nga Klodian Tomori Keta te dy kane lindur ne një nga zonat me pasuritë me te mëdha nëntokësore ne bote. Ne fakt zyrtarisht thuhet se...

Buxheti, shpenzimet dhe borxhi…

Nga Klodian Tomori Kete buxhet mund ta sulmosh per shume gjera. Lista e investimeve te tij eshte e denatyruar. Klasifikohen si investime fondet per libra,...

Hiqeni tatim-fitimin ne propozimet tuaja!

Nga Klodian Tomori Partia Demokratike paraqiti sot para grupeve të biznesit paketën fiskale hije. E vetëcilësuar si revolucion fiskal, oferta e opozitës konsiston në dy...

Kamerat e survejimit sulm ndaj lirise se individit!

Nga Klodian Tomori Po lexoj neper gazeta per nje projektligj, permes te cilit qeveria detyron bizneset te vendosin kamera ne ambientet e tyre private. Paralelisht...