Home Tags Kolegji zgjedhor

Tag: kolegji zgjedhor

Përplasja për mandatin e Tiranës, pas PDIU edhe PS kërkon rinumërim...

Partia Socialiste është dakord për rinumërimin e votave në 10 kuti në Tiranë. Ankimimi fillestar është bërë nga Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet,...

Video,Foto/Ben Blushi denoncon vjedhjen e votave ne Tirane

Ben Blushi publikoi foto dhe një video që tregojnë sipas tij si janë vjedhur votat e LIBRA-s në zgjedhjet e 25 qershorit. Në Facebook, kreu...

Vendimi – Kolegji Zgjedhor pranon kërkesën e LSI, i jep numëruesin...

Kolegji Zgjedhor ka vendosur të pranojë kërkesën e LSI për ti dhënë numëruesin e tretë kësaj force politike. Përfaqësuesi ligjor i LSI, Ylli Manjani tha...

LSI i drejtohet Kolegjit Zgjedhor. Ja kur hidhet shorti…

Lëvizja Socialiste për Integrim i është drejtuar Kolegjit Zgjedhor për të kundërshtuar vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për anëtarin e tretë të numëruesve...

Sot në orën 12:00 mblidhet Kolegji Zgjedhor

Sot në orën 12:00 mblidhet Kolegji Zgjedhor lidhur me çështjen e regjistrimit jashtë afatit të Partisë Demokratike dhe Partisë Republikane, ankimim nga partia "Forca...

Kolegji Zgjedhor përzgjedh trupën Gjykuese për padinë e Forca Rinia

“Forca Rinia” vazhdon betejën për të sprapsur këtë katastrofë elektorale. I gjithë pocesi elektoral i këtij viti është duke u kryer në përmasa të...

“Forca Rinia” ankimon në K.Zgjedhor për regjistrim jashtë afatit të PD...

“Forca Rinia” me anë të kryetarit z.Dritan Broka ka dorëzuar sot një kërkesë ankimore në Gjykatën e Apelit drejtuar Kolegjit Zgjedhor lidhur me regjistrimin...

Aleanca Popullore nuk tërhiqet nga zgjedhjet. Ndoshta i kthehet Kolegjit Zgjedhor

Aleanca Popullore (AP) nepermjet nje komunikate per shtyp bene me dije Mediave dhe partive te tjera politike se nuk do tërhiqet nga gara ne...

Aleanca Popullore vazhdon betejën e saj ne Kolegjin Zgjedhor

Aleanca Popullore bën me dije se nesër ne orën 10.30 Kolegji Zgjedhor ri-merr ne shqyrtim Kërkese Padinë  e saj për pavlefshmëri te dorëzimit te...

AP: Marrëveshja Bigmack s’është asgjë tjetër veç se një HOTDOG për...

Aleanca Popullore (AP) nempermjet kryetarit Artur Dojaka e sheh me shqetësim të madh marrëveshja Rama – Basha, sepse sipas AP, në mënyrë djallëzore, po...