Home Tags Korea e veriut

Tag: korea e veriut

SHBA: ‘çarmatim total’ të Koresë së Veriut gjatë mandatit të parë...

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo, tha të mërkurën, se SHBA shpreson të arrijë “çarmatimin e madh” të arsenalit bërthamor të Koresë së Veriut gjatë...

Kontrabandë armësh, alkooli dhe fildishi, kjo është pasuria e çmendur e...

Kim ka mbajtur botën në ethe pasi vendi i tij ka kryer më shumë se 80 teste raketore balistike ose bërthamore nën sundimin e...

SHBA nuk ndalet, vendos sanksione ndaj…

Shtetet e Bashkuara e Amerikës kanë vendosur sanksione ndaj dy zyrtarëve të Koresë së Veriut për shkak të rolit të tyre në programin raketor...

Kina gati për ”luftë”, mobilizim ushtarak për shkak të rrezikut…

Kina duhet të jetë gati për luftën e pashmangshme në mes së Koresë Veriore dhe SHBA-së që sipas tij mund të shpërthej "në çdo...

E Pabesueshme/ Ja çfarë thuhet në mediat vendase për Kim Jong-un...

Mes shumë lajmeve hera herës të çuditshme që na vijnë nga Koreja e Veriut, së fundmi thuhet se Kim Jong-un kontrollon edhe motin. Ai “kontrolloi...

Koreja e Veriut kërcënon SHBA-të: Po e kërkoni vetë luftën bërthamore

Në prag të fillimit të manovrës së madhe vjetore detare mes SHBA-së dhe Koresë së Jugut Koreja e Veriut ashpërsoi sërish tonin dhe kërcënoi...

E FUNDIT/ 20 avionë luftarakë nisen drejt gadishullit korean/ Cili është...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dërguar 20 avionë luftarakë mbi qiellin koreanojugor, duke filluar stërvitjen ushtarake më të madhen deri më sot, për...

Trump po nisë luftën bërthamore, acarohen marrëdhëniet me Korenë e Veriut

Autoritetet e Koresë së Veriut kanë akuzuar Donald Trump se po nisë luftën bërthamore në gadishullin Korean. “Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe administrata...

Koreja e Jugut lëshon alarmin: Kim Jong Un nuk ka ndërmend...

Koreja e Veriut nuk ka ndërmend të ndalet. Kim Jong Un vijon të kryejë të tjera testime raketash gjatë këtij viti për të kërcënuar...

Çfarë po ndodh mes Koreve, ushtari tenton të kalojë kufirin, qëllohet

Një ushtar i Koresë së Veriut u qëllua me armë teksa u përpoq të kalonte kufirin drejt Koresë së Jugut. Autoritetet e Koresë Jugore thonë...