Home Tags Korrupsioni

Tag: Korrupsioni

I ndalohet hyrja në SHBA, reagon Tom Doshi…

Tom Doshi ka reaguar pas publikimit të lajmit se Departamenti Amerikane i Shteti i ka ndaluar atij dhe familjes së tij hyrjen në SHBA....

Astrit Patozi sulmon Edi Ramen për korrupsion

Nga Astrit Patozi Jemi te 20-tët nga fundi në botë për korrupsion, por ky lajm i zi duket se nuk përbën më ndonjë shqetësim në...

KORRUPSIONI: BULLGARIA VS SHQIPERIA DHE PANDESHKUESHMERIA QE VAZHDON…

Nga Zef Preci EU Observer njoftonte ne fillim te kesaj jave se Presidenti i Bullgarisë ka vene veton për projektligjin kunder korrupsionit. Projektligji i parlamentit...

Lista e zezë e Trump/ Serbë, rusë, kinezë dhe afrikanë, ja...

Presidenti amerikan Donald Trump ka nxjerrë një urdhër që vendos sanskione ndaj figurave ndërkombëtare të përfshira në korrupsion dhe shkeljen e të drejtave të...

A është korrupsioni “një shaka e politikës” në Shqipëri?

Problemi i korrupsionit nuk është i ri, ai haset në përkufizimet e filozofisë politike klasike që nga Aristoteli, te Monteskjë, Makiaveli, Rusoi, etj, ku...

Lubonja: Shqipëria çdo ditë e më tepër po hahet nga peshkaqenët...

Analisti Fatos Lubonja të martën pasdite në ‘News 24’, e ka cilësuar ‘Rilindjen Urbane’ një investim kozmetik për vendin dhe jo një ndërhyrje efikase...

Ja arsyeja sipas NATO-s, pse BE nuk çeli datën e negociatave...

Në një analizë të fundit mbi zhvillimet ekonomike dhe politike në Rajonin e Ballkanit, “Tranzicioni Ekonomik në ballkanin Perëndimor-Një Vlerësim”, Asambleja Parlamentare e NATO-s...

Ja cilat janë institucionet më të denoncuara për korrupsion në vend

Ndërtimet pa leje janë shqetësimi më i madh i shqiptarëve në dy vitet e fundit. Të dhënat në raportin e fundit që përfshijnë denoncimet...

Zv/ambasadori amerikan flet qarte: Korrupsioni shumë i përhapur, sikur s’doni biznesin

Në një intervistën për “Gazeta Shqiptare” zëvendësambasadori amerikan David Muniz pohoi se nuk ka mjaftueshëm investime sa qeveria amerikane do të dontë në Shqipëri....

Rusi, denonconte korrupsionin, plumb pas koke gazetarit

Kryeredaktori i një gazete në qytetin siberian Minusinsk ka mbetur i vrarë në një atentat, që autoritetet mendojnë se ka lidhje me punën e...