Home Tags Kosova

Tag: Kosova

Plani sekret i Putinit dhe Erdoganit: Serbia duhet të jetë fuqia...

Serbia duhet të jetë fuqia më e madhe në Ballkan. Ky është plani sekret i Putinit dhe Erdoganit, i cili përfshin rolin kyç të...

“Mashtrimi i madh” i Bardhyl Mahmutit! Nga Lis Bukuroca

Për çfarë bëhet fjalë në libër? Aty rishqyrtohen krimet, që kishte kryer ushtria serbe, por që u atribuoheshin irredentistëve shqiptarë. Aty ndriçohet deri në...

Plani sekret i Putinit dhe Erdoganit: Serbia duhet të jetë fuqia...

Serbia duhet të jetë fuqia më e madhe në Ballkan…Ky është thelbi i marrëveshjes së Putinit dhe Erdoganit që nënkupton rolin kyç të Serbisë...

Kosova nën pushtimin e trekendëshit serbo ruso turk! Nga Veton Surroi

Rusia në Mitrovicë, Serbia në Kuvend dhe Turqia në aeroport: mirëseardhje me ftesë të pushtetit të Kosovës. 1. Gjendja e sigurisë është kjo: NATO-ja ruan tërësinë...

Serani: Presidenti Erdogan, eshte padron i Haradinajt? Kryeminister i Kosoves na...

Nga Seferina Serani – Paris Nje lajm u perhap sot me shpejtesine e eres, por ne vend qe te ulte tensionet kunder Ramush Haradinajt, po...

Bushati: Dorëzimi i turqve Kosovës te Erdogan sjellje prej “vrasesi”

Nga Andi Bushati Ish komandantet e UÇK-së që sot drejtojnë Kosovën, kanë marrë mbi supe me një akt të vetëm, etiketën e vrasësve të paskrupullt,...

Demarkacioni, ja kush janë dy deputetët që zhbllokuan ngërçin në Kosovë

Një nga marrëveshjet më të komentuara në Kosovë ka marr fund sot pas një dite maratonike. Kosovën e zhbllokoi një nga deputetët që e...

Presidenti Meta nga Azerbaxhani: Kosova dhe Serbia mund të gjejnë gjuhë...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në një deklaratë të dhënë për televizionin “N1” gjatë Forumit të 6-të Botëror në Baku të Azerbajxhanit, ka thënë...

“Kosova ka të drejtë të formojë ushtrinë” irriton serbët e rusët

Deklarata e ndihmëssekretarit amerikan të Shtetit, Wess Mitchell, në Beograd, ku tha se “Kosova ka të drejtë të themelojë forcën e saj ushtarake, e...

Trondit qeverine FMN : Edhe në 2020, Shqipëria dhe Kosova më...

Të ardhurat për frymë të Shqipërisë në vitin 2022 pritet të arrijnë në 6,206 dollarë, nga 4,520 dollarë që ishin në vitin 2017, sipas...