Tags Posts tagged with "Letersi"

Tag: Letersi

Myrteza Kasi, poeti që i këndoi atdheut, familjes, dashurisë

Lindi në lagjen “Dunavat”, Gjirokastër më 13 qershor 1933 dhe u nda nga jeta në 10 shtator 1996. Arsimin 7- vjeçar e kreu në vendlindje,...

QËNDRESË HALILI: Nuk jam myslimane pikë! Familja ime është bë ARABI

“Jo, nuk kam ndërruar fe, por nuk jam as myslimane!” Familjes sime të gjerë-ndjerë…! “Më vjen keq se e keni humbur tashmë Qëndresën, atë vajzën e...

LULEBORA RRJEDH NË KRISTALIERË

Entela kasi Lulebora serviret si kërpudha me pak fije bari Në një kristalierë me luspa peshku. Si syte e tij janë kapakët e librit Fjalët janë korale, bimë. Si c'do...

Refugjati

Nga Ilir Kalemaj I endur dritë-hijeve të ndërgjegjes së paqetë, vulë-humbur, si njeriu pa hijen e vet. Endet në rrjetën e merimangës që e zhyt ngadalë në ftohtësinë e...

Shikimi…

Nga Perparim Kabo Si rrymë ajri malli i grimcuar vrapon Unë mbetem në duart e tua prej ajri i pafuqishëm Qafosem me ditët tona ndarë nga vetmia Tretem në retinën...

Puthjet e vajzës time…

Nga Artur Nura Puthjet e vajzës time… Jane, ashtu si i dua. Te ndjeshme, te mjalta, te bukura, te arta. Puthjet e saj janë si zemra, te qelqta, kur ajo mi...

Fryma – re e bardhë…

Nga Entela Kasi Fryma - re e bardhë Shkund pemë që bien në pragun tënd, Veshur në myshk gurra e ujit kur nanurisnim përralla Njerëzish të ngujuar në...

Puthja në cdo moshë!

Nga Artur Nura Puthja… më e mrekullueshmja ndjesi për cdo moshë! Në rininë artë kur dy palë buzë bëhen njësh, më e bukura dhuratë, kurorëzuar sigurisht me të pasionit zjarr! Në të mesmen...

Histori Berberesh

Nga Artur Nura Kryeministri i Shqipërisë “(Sali Berisha)në një intervistë me të cilën justifikonte të shkuarën, tregoi dhe për një berber që paskësh thyer foton...

Prostituta!

Nga Ilir Kalemaj Arta N. ishte prostitutë. Në fakt, prostituonte nga halli, por pa detyrim. Si është e mundur kjo, do pyeste shumëkush. E martuar...