Home Tags Lubonja

Tag: Lubonja

Lubonja për rastin Xhafaj/ Pse Rama gënjen gjithnjë e më trashë

Pas publikimit nga opozita të vendimit të dënimit në Itali të vëllait të ministrit të Brendshëm Xhafaj, pastaj të një dokumenti që sipas saj...

Lubonja: Të gjithë jemi kuksianë! Kur mbaron fjala, gjykon palla

Çfarë duhet të bëjnë njerëzit kur shohin një kryeministër që, pasi u ka marrë votën duke premtuar ulje të taksave dhe përmirësim jetese, pa...

Dëbimi i diplomatëve rusë nga Shqipëria, Lubonja: Përpjekje e Ramës për...

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar dëbimin e dy diplomatëve rusë nga Shqipëria. I ftuar në rubrikën “Opinion” në Neës 24 Lubonja tha se çështja nuk...

Lubonja: Po arrijmë pikën që të mallkojmë Ramiz Alinë

Fatos Lubonja ka komentuar rastin e tjetërsimit të pronave në Lezhë, duke thënë se nuk është vetëm kjo zonë, por në të gjithë Shqipërinë...

Lubonja: Enverit i hoqën zvarrë statujën, Ramën do e tërheqin të...

Fatos Lubonja ka shpërthyer sot fort kundër projektit të ri të Teatrit Kombëtar që është prezantuar dje. Duke komentuar për News 24 shfaqjen e...

Prishja e Teatrit Kombëtar, Lubonja: Ju tregoj qëllimin e fshehtë të...

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, ka deklaruar për ndërtimet mbi Teatrin Kombëtar duke thënë se kjo qeveri po...

Lubonja:Ne rropatemi në varfëri, ambasadorët paguhen 20000 euro

Këtë argument ai e mbështet me faktin se ndryshe nga votimi i Kushtetutës së re, kësaj radhe koalicioni PS-LSI është i konsoliduar, çka e...