Home Tags Maks haxhia

Tag: maks haxhia

Konfirmohet në detyrë kryetari i Kushtetueses Bashkim Dedja, reagon Maks Haxhia

Kryegjyqtari i Kushtetueses Bashkim Dedja kaloi me sukses vetingun duke u rikonfirmuar në detyrë. vendimi sapo u shpall nga KPK. z. Dedja nuk mori...

“Tahiri”/ Maks Haxhia komenton ambasadorin lu: Foli mbi bazën e opinioneve

Avokati i Saimir Tahirit, z. Maks Haxhia dha një deklaratë të shkurtër për mediat në nisje të seancës së masës së sigurisë për ish-ministrin...

Maks Haxhia ironizon prokurorin Hajdarmataj…

Gjykata e Krimeve të Rënda rikonfirmoi masën e sigurisë arrest shtëpie për ish ministrin Saimir Tahiri. Avokati i tij Maks Haxhia u shpreh i...

Gjykata, Tahirit nuk i lejohet të ikë nga Shqipëria

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në fuqi masën për bllokimin e pasaportës dhe ndalimin për daljen jashtë Shqipërisë të ish-ministrit të Brendshëm...

Zbardhet dëshmia e Saimir Tahirit në gjykatë:

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është shprehur të premten në seancën degjimore në Gjykatën e Krimeve të Rënda, se duhet t’i hiqet masa e...

Avokati i Tahirit: Ju tregoj të vërteten e letrës së Prokurorisë...

Avokati i Samir Tahirit, Maks Haxhia në një lidhje telefonike me Top Story-n tha se letra e paraqitur nga ish-ministri më 24 tetor nuk...

Bllokimi i pasaportës së Tahirit, avokati Maks Haxhia

Avokati i Saimir Tahirit dha një prononcim të shkurtër për mediat direkt pasi u njoh me vendimin e Krimeve të Rënda për ti bllolkuar...