Home Tags Mapo.al

Tag: Mapo.al

Shkullaku largohet nga drejtimi i AbcNews

Mapo: A është e vërtetë se nuk do të jeni më në drejtimin e Abc News? Po, është e vërtetë. Pas katër viteve të vështira...

Ben Blushi per Edi Ramen: Nuk është aq i përgatitur sa...

Kryeministri, personazhi kryesor i Ben Blushit në librin e fundit me të njëjtin titull, ka vendosur të ndryshojë qendrat e qyteteve duke i rikrijuar...

Rrugët e përgjakura dhe fajtori për të cilin nuk flitet

Nga Alfred Lela Sa herë mbërrin vera përveç vapës, plazhit, pushimeve-në det apo në mal-, flirteve e dashurive, planeve për dasëm e dasmat vetë, Shqipërinë...

“To be or not to be” per “Mapo.al” dhe “JavaNews”

Duket se pyetja "To be or not to be..." per gazetën Mapo.al dhe Java News është pyetja se deputeti i përfolur si dashnor i...

Rreth e rrotull, rrethrrotullimit

Nga Frank Hantke* Prej disa dekadash në të gjithë Europën është gjetur si zgjidhje për trafikun e rënduar nëpër kryqëzime ndërtimi i rrethrrotullimeve. Kosto është...

Perëndimi po humbet betejën për zemrën e Europës

Nga John Lloyd, Reuters Europa përballet me sfida të mëdha të cilat po shfaqin krye fillimisht te qeveritë e sotme në Hungari dhe Poloni. Lloyd thotë...

Parisi, Tirana dhe ekonomia e mjedisit

Nga Besart Kadia* Ne kemi pak lidhje me ekonominë e Parisit dhe ndaj titulli mund të jetë çorientues për lexuesin. Në fakt fundviti i 2015-s...