Home Tags Marreveshja Rama Basha

Tag: marreveshja Rama Basha

Basha vendos të rrëfej paktin me Ramën: Ishin dy marrëveshje…

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, në një intervistë me drejtuesin e Tv Zjarr, Ismet Drishti, ka folur sërish për marrëveshjen e 18 majit me...

Jep dorëheqjen zyrtari i lartë amerikan që negocioi marrëveshjen Rama-Basha

Brian Hoyt Yee ka dhënë dorëheqje nga posti i zv/ndihmësit të sekretarit amerikan të Shtetit për Evropë dhe Euroazi. Lajmi është konfirmuar nga departamenti...

Rama tenton marrëveshje të dytë me Bashën? Zbulohet skenari i mundshëm

Partia Socialiste është tërhequr nga kërkesa për shkarkimin e kryetarit të KQZ, Klement Zguri. Kryeministri Edi Rama ka kërkuar mbrëmjen e djeshme në Kuvend...

Basha e pranon se Rama e gënjeu në 17 Maj, por…

Në reagimin e parë që pati pas largimit të ministrave teknikë nga qeveria, krey i PD-se Lulzim Basha e pranon se Edi Rama e...

“Të Paekspozuarit”/ Patozi: Marrveshja Rama-Basha, e 18 majit ishte korruptive

Astrit Patozi – Kam qenë njeriu që kam thënë që ne nuk mund të mbahemi peng nga e kaluara sepse ne për të kaluarën kemi...

Lapsi.al: A po i kërkojnë ShBA Ramës një qeverisje gjithëpërfshirëse?

Arkitekti i marrëveshjes së 18 majit mes Ramës dhe Bashës Hoyt Yee është rishfaqur dje në një intervistë në ËOA. Po ta shihje me...

Tritan Shehu: Marrëveshja Rama-Basha duhet të vazhdojë

Deputeti Gjirokastrës për PD-në, Tritan Shehu ka deklaruar se e djathta është e hapur për bashkëpunim me opozitën, forcë e cila doli në opozitë...

Basha pranon se Rama e gënjeu në 18 Maj dhe ka...

Për herë të parë, Lulzim Basha pranon se marrëveshja me Edi Ramën ishte një dështim i Partisë Demokratike, që nuk e frenoi dot deformimin...

Befason Edi Rama për marrëveshjen me Lulzim Bashën…

Kryeministri Edi Rama, duke folur në Top Story, lidhur me marrëveshjen e arritur mes tij dhe Lulzim Bashës, tha se ajo nuk cënohet nga...

Selami: Koalicioni PD-PS në dëm të Shqipërisë, jam kundër, do ta...

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami i ftuar në studion e “Arena” në Ora News tha se është plotësisht kundër koalicionit midis...