Home Tags Mehmet Shehu

Tag: Mehmet Shehu

Deputetja e PS reagon pas skandalit (video)

Pas skandalit në ceremoninë e përkujtimit të 75-vjetorit të aksionit të ushtrisë partizane në Fier, ku Antoneta Dhima shfaqej teksa vendoste buqeta me lule...

Liliana Hoxha tregon të pathënat: Mehmet Shehun e vranë, Enveri me...

Në vijim të rrëfimit të saj për gazetën “Panorama”, nusja e Enver Hoxhës, Liliana Hoxha, tregon prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së...

Milo zbulon letrën e Mehmetit për Mugoshën: “Pse s’më ha mortja...

Profesor Paskal Milo zbulon nga arkivi personal i Enver Hoxhës përmbajtjen e një letre që Mehmet Shehu i ka dërguar më 9 shkurt 1944...

Kreu i Hetuesisë në komunizëm: Enver Hoxha kishte urdhëruar arrestimin e...

A ndiqej Kadare nga Sigurimi i Shtetit apo ishte bashkëpunëtor me të? A e ka glorifikuar figurën e Enver Hoxhës? Përse ekzistojnë aq shumë...

Dëshmia e Silva Turdiut: Si u lidha me djalin e Mehmet...

E para dhe e vetmja dëshmi e ish-të fejuarës së djalit të Mehmet Shehut për lidhjen me Skënderin, është ajo e kumtuar në procesin...

Ja 50 agjentët sekretë shqiptarë më të famshëm

Spiunët shqiptarë që kanë punuar për Sigurimin, por edhe ata që kanë punuar për CIA-n dhe KGB-në. Agjentë shqiptarë që kanë punuar për shtetin...

Berisha: Kokëdhima, kryeministri i Jugut, kurbani i vitit 2016

Ish kryeministri Sali berisha me simbolike therrese ka zgjedhur këtë fotomontazh për të komentuar përjashtimin e Koço Kokëdhimës nga PS. Ne faket te gjithe e...

Shokon Alfred Moisiu: Asnjë kryeministër deri tani nuk i është afruar...

Zoti President, ju e kini njohur nga afër Mehmet Shehun dhe kini punuar me të. Çfarë kujtimesh ruani nga ai? – Po, unë e kam...

Publikohet foto e rrallë e Enver Hoxhës kapur për dore me…

Ish-drejtori Arkivit të Ministrisë së Brendshme, Kastriot Dervishi ka publikuar një foto të rrallë nga arkivat e vitit 1979, ku protagonist ka qene ish...

Vëllai i Mehmet Shehut që jeton në Kanada: E vërteta e...

Duro Shehu, vëllai i ish-kryeministrit Mehmet Shehu, jeton prej më shumë se dhjetë vjetësh në Kanada. Por kjo distancë prej dhjetëra mijë kilometrash nuk e...