Tags Posts tagged with "Mimi Kodheli"

Tag: Mimi Kodheli

Mbrojtja përgënjështron Haki Çakon për radarët

Pas publikimit të letrës së Haki Çakos, që ngrinte shqetësimin se radarët që monitorojnë hapësirën detare shqiptare nuk janë funksionalë, Ministria e Mbrojtjes nuk...

Kodheli nuk pajtohet me kthimin e Demirajt në ushtri

Mimi Kodheli, ministrja e Mbrojtjes, nuk do të tërhiqet pas vendimit të Apelit për të rikthyer në punë kolonel Dritan Demirajn, sot ministër teknik...

Foto/ Demontimi i municioneve, ministret e Ramës ‘i përvishen’ punës në...

Në Gjirokastër kam përfunduar demontimi i municioneve në dy zona të shpallura si më të rrezikshmet, në Picar dhe Kordhocë. Gjatë ceremonisë të zhvilluar me...

Mimi Kodheli sfidon PD-në: PS rezultat historik në Tropojë

Kandidatja për deputete e PS-së, Mimi Kodheli në një kohë kur është duke u numëruar kutia e fundit për qarkun e Kukësit, thumboi PD-në....

Artikulli për ministren shqiptare, grekët i kërkojnë falje Mimi Kodhelit

Vetëm pak kohë pasi ministrja e mbrojtjes së Shqipërisë, Mimi Kodheli bëri me dije se do të hapte një proces gjyqësor ndaj portalit grek...

Kodheli e politikës dhe Demiraj teknik

Nga Azem Parllaku Dritan Demiraj, i propozuar nga Partia Demokratike si ministri teknik që do të drejtojë ministrinë kyçe të vendit, do të jetë pjesë...

Intervista e Dritan Demirajt, e quante Mimi Kodhelin injorante dhe arrogante

Ministri i ri i Brendshëm, Dritan Demiraj ka një histori konflikti me Ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodhelin, e cila e shkarkoi nga detyra. Pavarësisht se...

Kodheli në “Vallen e Kukësit” me gra dhe pensionistë

Nga Azem Parllaku Kryesuesja e listës së kandidatëve për deputetë në qarkun e Kukësit për zgjedhjet e kësaj vere, znj. Mimi Kodheli, po i zhvillon...

Presidenti i ri/ Kodheli s’e fsheh ambicien: Nëse do propozohesha…

Në një kohë kur kreu i Kuvendit pritet të mbledhë sot Konferecën e Kryetarëve për nisjen e procedurave për zgjedhjen e presidentit të ri,...

Përzgjedhja e personelit dhe Komandim-kontrolli, bëmat e Kodhelit

Nga Azem Parllaku Siguria dhe mbrojtja e vendit mbështetet në zhvillimin dhe përdorimin e integruar të elementëve të fuqisë kombëtare, nëpërmjet një qasjeje gjithëpërfshirëse ndërinstitucionale....