Home Tags Mimi Kodheli

Tag: Mimi Kodheli

Ikin Safet Gjici e Mimi Kodheli/ Zbardhet ultimatumi ndaj Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetet sociale ultimatumin që vjen nga qytetarët e Kukësit për Kryeministrit Edi Rama. “Ne nuk dorëzohemi kurrë të kërkojmë...

Prapaskenat e vizitës së Ramës në Presidencë, ideja e takimit me...

Edi Rama i trokiti në zyrë Ilir Metës mesditën e së mërkurës për çështjen e “detit” dhe vonesën e dhënies së plotfuqisë për nisjen...

Tek Presidenti, Kodheli: Ramë dakord për nevojën absolute që marrëveshja me...

Mimi Kodheli, kryetarja e Komisionit të Jashtëm, deklaroi pas takimit të deputetëve me kreun e shtetit Ilir Meta se “ramë dakord për nevojën absolute...

Bisedimet në Kretë, Kodheli: Gati traktat partneriteti

Kryetarja e Komisionit të Jashtëm parlamentar, Mimi Kodheli ka komentuar bisedimet Shqipëri-Greqi, të zhvilluara këtë fundjavë në Kretë mes ministrave të jashtëm Bushati e...

Zbardhet sherri i Tahirit me kreun e SHISH në mbledhjen e...

Një vit pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë për kanabisin, Partia Demokratike zyrtarizoi kërkesën për deklasifikimin e mbledhjes dhe publikimin e të dhënave të...

“Futeni kokën si struci”, ministri Bushati “përplaset” me Tritan Shehun

Në Komisionin e Jashtëm, ministri Ditmir Bushati acarohet dhe përplaset me deputetin demokrat, Tritan Shehu dhe i thotë: Mbyll veshët nëse s’do të më...

‘Përplasja’/ Gazetari Hoxha: Në gusht të 2017-s radarët janë fikur qëllimisht,...

Në emisionin Të Paekspozuarit’ të gazetarit Ylli Rakipi në Neës24, ku ishte e ftuar edhe ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, gazetari Artan Hoxha tha...

Skandali i radarëve/ Kodheli tregon se si kontrollohet hapësira detare

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, mbrëmjen e sotme, ka folur për herë të parë në lidhje me skandalin e radarëve. Ish-ministrja Kodheli në emisionin “Të...

Edhe Xhaçka ka rënë në mina! Nga Azem Parllaku

Duke folur në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, shkurtimisht prezantoi objektivat e 100 ditëve të para, që do të...

Berisha nxjerr raport: Ndrikull Kodheli ndihmoi trafikantët me radarët e saj

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një raport zyrtar në lidhje me radarët detar. Ky raport është dërguar nga oficerët e grupit të punës gjeneralit...