Home Tags Ministrat

Tag: Ministrat

Ironia e deputetes demokrate për “Rama 2”: Ministrat e “dalluar” nuk...

Nga Mimoza Hajdarmataj Nëpër ambasada paskemi patur njerëz të leshtë, që për 4 vjet të qeverisë Rama 1 kanë bërë vetëm vrima në ujë!!!! Nëpër spitale...

Nga emrat e rinj të qeverisë deri te ‘tërmeti’ në administratë,...

Më 25 gusht, Partia Socialiste do të mbledhë Asamblenë, ku do të diskutohet mbi planin katër vjeçar qeverisës. Bilanci zgjedhor por edhe reforma në administratë...

Kabineti Rama 2, ministrat që përfliten se mund rinkonfirmohen sërisht në...

Rama i fitoi zgjedhjet me 74 mandate dhe në shtator do të formojë qeverinë e re. Ajo çka mbetet mistër është kabineti Rama 2....

Fjala e plote e Ministrit te Drejtesise, Ylli Manjani, mbi shkarkimin...

Ishit ju qe me njoftuat qe qenkam shkarkuar se une s’di gje ne keto caste qe flasim. Po keshtu u katandis kjo qeveri tani....

Lapsi.al: Vendimi që Rama e mori në 30 dhjetor pa u...

Gjatë konferencës së sotme për shtyp, ministri i shkarkuar Ylli Manjani ka treguar edhe një skandal tjetër qeveritar, që vendimet merren edhe pa prezencën...

Ministrat që flenin me dashnoret te resorti i Balilit? Shërbimet e...

Ndër akuzat e shumta që ministri i shkarkuar Ylli Manjani bëri sot ndaj qeverisë dhe kryeministrit Rama, ishin edhe ato për lidhjet e disa...

Koha Jone: Ja pse Rama nuk guxon të prekë disa nga...

Shtatori ishte parashikuar si muaji i ndryshimeve në kabinetin qeveritar. Ndryshimet u bënë, por vetëm në pjesën që i përket Lëvizjes Socialiste për Integrim....

Nikollë Lesi: Disa socialistë të rëndësishëm e quajnë “mocal” qeverinë Rama

Por veç kësaj, Rama po tregon se nuk është i gatshëm të ndaj pushtet me të tjerët, përveçse me një grup të vogël në...

Ministrat dhe sindroma e analizimit te pyetjes…

Gazetarja Evis Nasto sot ne profilin e saj ne Facebook ironizon analizën qe i bëjnë përgjithësisht ministrat pyetjeve te gazetareve ne vend qe ti...