Home Tags Nene Tereza

Tag: Nene Tereza

Presdienti Meta i akordon Pier Ferdinando Casini dekoratën e lartë “Nënë...

Në ceremoninë e organizuar në Presidencë i pranishëm edhe ambasadori i Italisë, Cutillo, kreu i PD, Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha e deputetë . Presidenti...

Kujtohu gjithmonë … Nga Nënë Tereza

Përktheu Elona Caslli Kujtohu gjithmonë se lëkura rrudhoset, flokët zbardhen dhe ditët shndërrohen në vite. Megjithatë, e rëndësishme është që ti të mos ndryshosh. Forca dhe besimi yt nuk kanë...

Dita më e bukur… ...

Përktheu Elona Caslli Dita më e bukur? Sot. Pengesa më e madhe? Frika. Gjëja më e lehtë? Të gabosh. Gabimi më i madh? Të dorëzohesh. Rrënja e së keqes? Egoizmi. Çlodhja më e mirë? Puna. Humbja më...

E gjithë bota të do Ty! Nga Diana Skrapari

Versioni anglez (e dedikuar Nënë Terezës) Ti erdhe nga larg, Me dashuri dhe gëzim në zemrën tënde, Klithmat e vuajtjes ti i dëgjove, Dhe doje ti shëroje. Ti le vendin,familjen,...

Sekreti i Nënë Terezës, i zbuluar se fundmi ne lidhje me...

Një histori për jetën e Nënë Terezës së Kalkutës, per te cilen shumë nuk jane ne dijeni, qe lidhet me vizitën e saj në...

Ja data kur Papa pritet të vizitojë Kosovën!

Kancelari ipeshkvor i Prizrenit dhe i Kosovës, Don Shan Zefi, ka folur për vizitën e mundshme të Papa Françeskut në Kosovë. Data e mundshme është...

VEPRIMTARI PËR NËNË TEREZËN NË ATHINË

Shenjtërimi i Nënë Terezës nga selia e shenjtë e Vatikanit ka mbledhur gjatë shtatorit, në Qendrën Kulturore “MELINA”  të Bashkisë së Athinës  përfaqësues nga...

Nishani përuron në Bruklin, shtatoren e shenjtores shqiptare Nënë Tereza

Kreu i Shtetit përuron në Bruklin shtatoren e shenjtores shqiptare Nënë Tereza: Të gjithë ju dhe kushdo tjetër që banon në Bruklin, do të...

“Kathimerini” lidh Nënë Terezën me Enverin dhe flet për komplot ballkanik

Shenjtërimi i Nënë Terezës dhe procedurat e nisura nga Vatikani për shenjtërimin e kardinalit Stepinac kanë zgjuar ndjeshmëri në qarqe jo vetëm fetare dhe...

Media zvicerane: Pervec Nënë Terezes, ja edhe dhjetë shqiptarë te famshem

NGA FITIM DIKA Nënë Tereza Në vijim janë rreshtuar dhjetë personalitete të shquara shqiptare sipas gazetës më të madhe zvicerane Blick. Në listë krahas Skëndërbeut, ekskluzivisht...