Home Tags Nexhmije Hoxha

Tag: Nexhmije Hoxha

“Lumturohesh se Nexhmijen e hëngri mortja, por Gramozin e kemi kryetar...

Ish deputetja e Parlamentit të Shqipërisë, Mesila Doda ka reaguar në lidhje me lajmet që qarkulluan dje për ndarjen nga jeta të Nexhimje Hoxhës. Ndërsa...

U akuzua për ngacmim seksual, flet mjeku i Enver Hoxhës: Si...

Hektor Peçi, mjeku personal i Enver Hoxhës tregon për marrëdhëniet e tij me familjen Hoxha dhe i përgjigjet akuzave për ngacmime. Në një intervistë ekskluzive...

Sali Berisha zbulon prapaskenën: Nexhmije Hoxha donte ta bënte Ramën…

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në 27 vjetorin e krijimit të kësaj partie është rikthyer edhe një herë të flasë për ato momente...

E pabesueshme, zbulohet pensioni i Nexhmije Hoxhës

Nexhmije Hoxha, e cila ka qenë në krah të bashkëshortit të saj për 41 vjet dhe e pranishme në të gjitha vendimmarrjet e rëndësishme...

Enver Hoxha më 1952: Nexhmija vetëm një herë ka qenë fashiste

Nga Kastriot Dervishi Sot po publikoj një dokument tjetër që provon se Nexhmije Xhunglini ka qenë anëtare e Partisë Fashiste në vitet 1941-1942. Kur publikova...

Sekreti i Nënë Terezës, i zbuluar se fundmi ne lidhje me...

Një histori për jetën e Nënë Terezës së Kalkutës, per te cilen shumë nuk jane ne dijeni, qe lidhet me vizitën e saj në...

Dy dokumente te pranimit te Nexhmije Hoxhes në Partinë Fashiste

Nga Kastriot Dervishi Bashkëlidhur nga e njëjta praktikë dokumentare që lidhej me pranimin në Partinë Fashiste të zonjushës Nexhmije Xhuglini në nëntor 1941, dy dokumente:...

Artan Lame: Nexhmije Hoxha nuk ishte fashiste, ja e vërteta e...

Artan Lame ka reaguar pas publikimit të një dokumenti nga historiani Kastriot Dervishi, që sipas tij tregonte për përfshirjen e Nexhmije Hoxhës, në rininë...

Kush do e besonte?! Dokumenti i rrallë/ Nexhmije Hoxha anëtare e...

Historiani Kastriot Dervishi nuk rresht se surprizuari opinion publik. Ai ka publikuar në faqen e tij në Facebook një dokument të rrallë dhe mjaft...

Mbesa e martirit të Kishës Katolike rrëfen takimin me Nexhmije Hoxhën

Sot mbahet në katedralen e Shën Shtjefnit në Shkodër mesha e lumturimit të 38 martirëve të Kishës Katolike, vrarë, pushkatuar e vdekur gjatë torturave...