Home Tags Pakti Rama basha

Tag: pakti Rama basha

A “vdiq” pazari Basha-Rama?!

Nga Qamil Xhani. Fjalimi i parë i Lulzim Bashës si kryetar i Partisë Demokratike në Parlament mund të quhet dhe akti i parë publik i...

“Ndonjë tjetër natë, Rama e Basha mund të takohen fshehurazi dhe…...

Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka ngritur shqetësimin e tij krerët e dy partive më të mëdha në vend, PD dhe PS,...

Çfarë thotë Sali Berisha për një qeveri PS-PD pas zgjedhjeve

Ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur nëse ka një marrëveshje mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës për një koalicion të madh PS-PD pas zgjedhjeve. “Vetë pozicioni...

Berisha: Biseda ime me zyrtarin amerikan dhe roli që kam në...

Nga “Studio e Hapur” në News 24, ish-kryeministri hodhi dritë mbi bisedën e bërë me zyrtarin amerikan mbërritur në Tiranë për zgjidhjen e krizës....

Kush e futi në thes, Basha-Ramën apo Rama-Bashën? Nga Artur Zheji

Rama ia arriti të mbetej kryeministër, të shpërngulte Çadrën nga Bulevardi, të bënte “qe palla me Bashën” dhe të shpenzonte hapur mbi 7 orë...

Ish Aleati i Rames, dy fjale per paktin PS-PD!

Nga Kreshnik Osmani Per arsye te puneve, angazhimeve dhe udhetimeve koheve te fundit nuk kam mundur te jap deri tani nje opinion te plote lidhur...

Aleati i Bashës: Marrëveshja zhduk partitë e vogla

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët e vegjël të të dyja partive. Pas ironisë dhe mërzisë nga LSI në...

Manjani: Ja tetë efektet anësore të marrëveshjes Rama-Basha

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka sqaruar 8 efekte anësore të kësaj marrëveshjeje. Në një postim në FB, Manjani shkruan se “askush nuk duhet të...

Pas kësaj “qepalla” që shohim në foto, ç’ka? Rama ka dhënë...

Nga Armir Shkurti Qeveri teknike pa Ramën kryeministër është kushti i patjetërsueshëm i Lulzim Bashës dhe opozitës së bashkuar në protestën maratonë prej 3 muajsh....

LSI e Petrit Vasili: Marrëveshje për të ndarë drejtoritë

Kryetarët e partive opozitare u mbajtën larg negociatave mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. Kështu ka ndodhur edhe me aleatin me të cilin Rama...