Home Tags Parashikimi i motit

Tag: parashikimi i motit

Nisin rreshjet e shiut, ja kur del dielli sërish

Të hënën priten reshje të dobëta shiu, ndërsa në pjesën verilindore reshjet janë me intensitet më të lartë. Instituti i gjeoshkencave parashikon vranësira fillimin...

Parashikimi i motit/ Vranësira dhe ulje të temperaturave

Moti sot do të jetë me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta duke sjellë gjatë pjesës së dytë të ditës shira të përkohshëm...

Çmendet sërish moti, rikthehen reshjet e dëborës

Kjo javë që vjen pritet të sjellë surpriza për sa u përket kushteve të motit. Përveç reshjeve të dendura të shiut, rikthehen reshjet e...

Parashikimi i motit per sot

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga zonë me presion të ulët atmosferik i cili do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë mot...

Parashikimi i motit/ Fundjava plot diell, temperaturat deri në 25 gradë

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga presion i lartë atmosferik i cili do të kushtëzojë në vendin tonë mot të qëndrueshëm dhe rritje...

Europa pret shiun e kuq të Saharasë, në Australi bie “shi”...

Teksa një valë ekstreme të nxehti goditi zonën perëndimore të Sydney-t gjatë fundjavës, mori me vete lakuriqët e natës, që u ‘shkrinë’ nga kushtet...

Paralajmërojnë meteorologët/ Moti merr kthesë të pa pritur

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë motin në territor, vranësirat më të shpeshta do të ketë në ekstremet Veri-Jug të cilat rrezikohen nga reshje...

Tirana do të zbardhet nga dëbora, ja parashikimi i metereologëve!

Ditët e para të janarit do sjellin reshjet e dëborës edhe në kryeqytet. Sipas metereolgëve, i gjithë vendi do të përfshihet nga reshje të...

Vjen i ftohti, temperaturat zbresin në -9 gradë

Duket se këto ditë relativisht të ngrohta dhjetori nga nesër pritet t’ja lënë vendin temperaturave nën zero. Sipas Accuweather, ndonëse reshjet do të vazhdojnë edhe...

Reshje shiu dhe rritje temperaturash, ja parashikimi për ditën e nesërme

Ditën e nesërme sinoptikanët kanë parashikuar reshje shiu në vend, por temperaturat do të pësojnë një rritje në dy vlerat ekstremale të tyre. Sipas Meteoalb:...