Home Tags Parlamenti i maqedonise

Tag: parlamenti i maqedonise

Miratohet ligji për Gjuhën Shqipe në Maqedoni. Shehu: merite e te...

Me 69 vota pro Ligji për Gjuhën Shqipe u miratua sot në seancën plenare të Kuvendit të Maqedonisë. Pa pjesmarrjen e deputeteve të opozitës VMRO-DPMNE-së,...

Maqedoni, Ivanov mbledh sot liderët e partive

Gjendja në Shkup dhe rreth Parlamentit të Maqedonisë paraqitet relativisht e qetë pas kaosit të një dite më parë, megjithëse paqartësia e situatës politike...