Home Tags Parrena.com

Tag: Parrena.com

Blushi si Goldshtajni i Ramës. I dëmshëm a i dobishëm? Nga...

Në librin 1984 të Xhorxh Oruellit është një personazh i rëndësishëm. Ai ishte njeriu që i bënte kritikat më të sakta e më të...

Gjojaçamët e Kuvendit, si miza mbi tepsi të Edit. Nga Flamur...

A di njeri ç’bëhet me çështjen çame sot? S’është bërë muaji që kryeministri lexoi një paloprogram qeverisës. Natyrisht në të nuk bëhej fjalë të përmendej...

Shpikja e Ramës për çmim Nobel: Bashkëpunimi Rama – Rama.

Një marrëveshje historike sapo ka ndodhur në këtë vendin tonë të bekuar. Qeveria ka bërë marrëveshje bashkëpunimi me deputetët socialistë! Kush e zbërthen në shqip...

Fushata perverse – fytyra e vërtetë e politikës shqiptare!

Shenim nga Parrena.com Kjo lypse në foto gjendet përditë mbi urën e Lanës. Dje, teksa militantët e LSI po mblidheshin tek sheshi “Nënë Tereza ”...

Kryqi mbi fletë tani ka kuptim!

Nga Flamur tajari, Parrena.com Prej javësh në opinion po qarkullon fuqishëm teza e një vote masive kundër. Nisi spontanisht nga faktorë socialë, të cilët u...

Misteri i zhdukjes së Bashës: A është nisur në SHBA?

Nga Pinoku Po qarkullon një teori që Lulzim Basha nuk e ka braktisur për asnjë çast Shqipërinë dhe nuk ka mbërritur fare në Shtetet e Bashkuara...